Ексклюзиви
Вівторок, 07 вересня 2010 01:00

Україна опинилася серед найбільших боржників світу

 

— Зовнішній державний борг суттєво зріс за рахунок грошей від Міжнародного валютного фонду. До цієї суми додалися відсотки за іншими позиками. Буквально за кілька місяців Україна опинилася серед найбільших боржників світу, — каже 47-річний Валерій Новицький, заступник директора Інституту світової економіки й міжнародних відносин. — Більше винна грошей лише Японія. Але в цій країні, на відміну від нас, працює ефективна економіка. Чималі борги перед МВФ мають Румунія та Угорщина. Але вони можуть покладатися на допомогу Євросоюзу. Україна ж залишається зі своїми проблемами наодинці.

До кінця року борг ще зросте, якщо уряд пристане на пропозицію Китаю позичити нам іще кілька мільярдів доларів. Біда в тому, що Україна бере гроші в борг неконструктивно. Влада нічого не робить для покращення макроекономічних показників, для розвитку власної економіки. Роками не проводилася модернізація, не розвиваються високі технології — це хоч якось виправдало б отримання позик. А так років через три нам доведеться віддавати країнам-кредиторам і Міжнародному валютному фонду майже чверть внутрішнього валового продукту. І нам, і наступним поколінням.

Зараз ви читаєте новину «Україна опинилася серед найбільших боржників світу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 185
Голосування 31 жовтня, Усик - Чисора. Як закінчиться бій?
  • 1) перемогою Усика за очками
  • 2) перемогою Усика нокаутом
  • 3) перемогою Чисори за очками
  • 4) перемогою Чисори нокаутом
  • 5) нічиєю
Переглянути