Вівторок, 17 квітня 2018 00:55

Школяр виготовляє папір з опалого листя

Учень 11-го класу з села Сокирниці Хустського району на Закарпатті 17-річний Валентин Фречка розробив технологію виготовлення паперу з опалого листя. Переміг на міжнародній олімпіаді з екологічних питань, яка проходила в Тунісі.

Ідея виникла, коли школяр готувався до одного з конкурсів інновацій.

— Основна мета винаходу — поліпшити паперово-целюлозну промисловість. Технологія дає змогу утилізувати опале листя з користю, — говорить Валентин.

Учень із науковим керівником Ольгою Сабадош, 51 рік, збирали опале листя з різних дерев — берези, верби, дуба, граба. У спеціальних ящиках запускали в листі хімічні процеси для утворення целюлози. У кінцевому результаті дослідник отримав висушений аркуш паперу.

— Папір підходить для виготовлення екологічних пакетів. Можливо, для друкування на принтері, — каже вчитель екології та хімії Сокирницької школи Ольга Сабадош.

Валентин Фречка готується до чергової міжнародної олімпіади з екології в Кенії. У червні поїде презентувати розробку в США.

Зараз ви читаєте новину «Школяр виготовляє папір з опалого листя». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода