Четвер, 22 лютого 2007 18:21

Шевченківську премію дадуть американцеві та поляку

Комітет із Державної премії імені Тараса Шевченка визначив лауреатів на отримання нагороди.

За даними секретаріату Комітету, номінантами стали: актор і режисер єдиного в Європі українського театру одного актора "Крик" Михайло Мельник — за виставу "Гріх", художній керівник академічного камерного хору "Київ" Микола Миколайович Гобдич — за мистецьку програму "Тисяча років української духовної музики".

За книгу віршів "Себе: розшукую?!" та "Обабіч: істини?!" запропонували відзначити польського поета Євстахія Лапського. Художникові Іванові Остафійчуку премію присудили за художні роботи "Моя Україна", "Подорож до Батурина" та "Бойківська сага".

Цикли живописних робіт "Агонія зла" та "Творці незалежності" принесуть премію художникові Борисові Плаксію. Літературознавцю Дмитрові Стусу її вручать за книгу "Василь Стус: життя як творчість", а американському богословові Раймонду Турконяку — за переклад Острозької Біблії на сучасну українську мову. Поет Тарас Федюк отримає шевченківську нагороду за книгу віршів "Обличчя пустелі", а художник Андрій Чебикін — за цикли художніх робіт "Кримські мотиви", "Жіночі образи" та "Зів"яле листя".

Саме ці кандидатури подали на затвердження президентові України. Премію вручатимуть 9 березня у Національній опері. Минулого року її розмір становив 100 тис. грн.

Зараз ви читаєте новину «Шевченківську премію дадуть американцеві та поляку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі