Ексклюзиви
Середа, 17 листопада 2010 05:45

Робітники потрапили до лікарні після вантаження отрути

10 листопада у райцентрі Калуш на Івано-Франківщині залізничники вантажили до вагонів 2,5 тис. т високотоксичної речовини гексахлорбензолу. Працювали у спецодязі. Отруту у великих мішках, потягом відправили до Миколаївського порту. Звідти її відвезли до Великої Британії на утилізацію.

Того ж дня ввечері робітник 48-річний Михайло Пастух, житель села Раків Долинського району, потрапив до лікарні. Він отруївся невідомою хімічною речовиною. 11 листопада з таким самим діагнозом госпіталізували ще двох чоловіків із Долини — 28-річного та 39-річного. Усі — залізничники.

— Вони отравилися поганою горілкою. Їх зняли з поїзда через те, що були в нетверезому стані. За це уже звільнили з роботи, — каже Андрій Любимов, гендиректор Національного центру поводження з небезпечними відходами.

У суботу хворих перевели до терапевтичного відділення лікарні Львівської залізниці. Їхній стан задовільний.

— Медики визнали отруєння, але чим саме — ще не встановили. Нема результатів аналізів, адже відповідна лабораторія є лише в Одесі, — говорить Лілія Криницька, прес-секретар залізниці. — Якщо це був гексахлорбензол, то люди отруїлися через порушення технології вантаження на підприємстві.

У понеділок уранці Михайло Пастух узяв слухавку мобільного.

— Тут ніякої комісії нема, — каже тихо. — Нас кудись переводять. Подалі. Усьо, я не можу говорити.

— Не вірю, що Пастух отруївся алкоголем. Він не пиячить. Є депутатом сільради. У селі про нього поганого не скажуть, — каже голова Раківської сільради Василь Фреїв, 60 років.

Досі гексахлорбензол зберігали на території колишнього калійного заводу. На його вивезення уряд виділив 298 млн грн.

Зараз ви читаєте новину «Робітники потрапили до лікарні після вантаження отрути». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі