Четвер, 28 травня 2020 06:10

Павліні Шимбір 56 годин вентилювали легені

— У моєму колективі захворіли 48 людей. Дев'ятеро померли, — говорить 44-річна Павліна ШИМБІР. 10 років працює касиром у торговельному центрі італійського міста Медічина. Наприкінці лютого підхопила коронавірус. Розповіла про лікування хвороби за кордоном.

— Сильно морозило, була слабкість. Температура підвищилася, заклало ніс. Медики вирішили, що в мене активізувався хронічний ларингіт, — продовжує. — На третій день під вечір не могла встати з ліжка. Тіло боліло, важко дихалося.

Українці поставили в лікарні крапельницю та зробили тест. Наступного дня перевезли в місто Болонію, бо стан погіршився.

— Медики сперечалися, чи підключати мене до апарата штучного дихання. Госпіталь був забитий, і лишалося по одній камері інтенсивної терапії для жінки і чоловіка. Лікарка сказала, що я не надійна. Легені наповнювалися киснем на 22 відсотки.

Жінку підключили до апарата штучної вентиляції легень на 56 год. 18 днів крапали медикаменти. Запропонували експериментальне лікування препаратами на основі засобів від артроїдного ревматизму.

— Двічі на день перевіряли рівень насичення легень киснем. Один медбрат мене тримав, а другий брав кров. Настільки було боляче, — розповідає Павліна.

За три тижні виписали. Щодня по відеозв'язку контактувала з лікарем — передавала дані про пульс і температуру. Їздила місяць на обстеження і уколи вітамінів.

— Доглядали за хворими, як за дітьми. Усіх іноземців лікували безкоштовно, — додає.

До 18 жовтня буде на оплачуваному лікарняному. Також Італія два місяці виплачувала по 600 євро хворим на коронавірус.

143 українці лікуються за кордоном від коронавірусу, станом на 26 травня. Дев'ятеро померли.

Зараз ви читаєте новину «Павліні Шимбір 56 годин вентилювали легені». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода