Четвер, 21 серпня 2008 07:09

На весіллі отруїлося 125 гостей

По обіді 11 серпня в селі Капустяни Новоушицького району Хмельниччини до фельдшерсько-акушерського пункту звернулося троє осіб.

— Люди скаржилися на біль у животі та блювоту, — каже голова Капустянської сільради Василь Поляруш. — Після обстеження їх шпиталізували. Наступного дня звернулося ще 10 людей.

День по тому — іще 24 особи.

— Люди потруїлися, — говорить Поляруш. — Вони напередодні гостювали на весіллі. 42-річний Дмитро Таран та його 34-річна дружина Тетяна віддавали заміж доньку Тоню.

Із 11 по 14 серпня до лікарні звернулося 42 хворих, зокрема 15 дітей віком від кількох місяців до 15 років.

— Останніх чотирьох відправили до Хмельницької інфекційної лікарні, — розповідає головний лікар Новоушицької райлікарні Зіновій Братусь, 60 років. — Із медикаментами проблем не було. Надзвичайна протиепідеміологічна комісія виділила п"ять тисяч гривень на матеріал для бактеріологічної лабораторії.

Наступного дня в селі працювали бригади лікарів. Районна епідеміологічна станція проводила дослідження.

— Збудником захворювання виявилася сальмонела, — зазначає Зіновій Братусь. — Була в рибі та яйцях. Розвинулася через недотримання правил особистої гігієни, порушення правил зберігання продуктів харчування.

На весіллі було 125 осіб. Продукти харчування зберігалися в п"яти холодильниках.

— Отруїлися всі, — продовжує Братусь. — Просто не всі звернулися по медичну допомогу. Гості були й із інших районів. Тому хворі зверталися і до Віньковецької, і до Дунаєвецької райлікарень — за місцем проживання. Але нікого у тяжкому стані не було. Тільки легкий і середній стан. За 30 років практики таке бачу вперше.

Голова Капустянської сільради на позачерговій сесії виділив із бюджету села 5 тис. грн на оплату ліків для потерпілих.

Дмитро Таран, батько 15-річної нареченої, спілкуватися відмовився.

— Йдіть звідси, — каже чоловік, — і так усе село говорить, — крізь сльози додає. — Ми купували все свіже. Готували в день весілля.

Зараз ви читаєте новину «На весіллі отруїлося 125 гостей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода