Ексклюзиви
Четвер, 05 квітня 2007 19:28

На другий день Пасхи обливаються водою

Великдень цього року православні та католики святкують разом у неділю 8 квітня.

В усіх храмах служать всеношну. Перш ніж піти до церкви, господині збирають пасхальний кошик. Традиційно туди кладуть паски, крашанки, ковбасу, хрін, сало, сіль, масло. Зверху прикрашають вишиваними рушниками, барвінком та свічками.

З церкви господар спочатку іде з освяченою їжею до худоби та христосається з нею.

— Аби ся так не брало вівці, корови, коня, як ніщо не візьметься свяченої паски, — приказував він. — Який дар красний, так і аби Бог дав телиці (ягниці тощо) красні.

Потім так само обходить сад, пасіку і город.

У великодню ніч молодь розпалює багаття. Вважається, що полум"ям очищується повітря, а земля звільняється від нечистої сили. Загаснути святий вогонь має сам.

На Пасху усі мають веселитися. Хто сумуватиме, робитиме це цілий рік. Ходять також до рідні, а хрещеникам носять подарунки. Люди вклоняються одне одному зі словами "Христос Воскрес!". Відповідають: "Воістину Воскрес!"

Якщо хтось помирає на Великдень, вважають, що його душа потрапляє до раю.

Наступний день після свята — поливальний понеділок. За традицією, хлопці цього дня обливають дівчат. Ті "віддячують" їм у вівторок.

Цього року Великодню передує Благовіщення. Кажуть, що на свято навіть птиці не в"ють гнізда, тому працювати заборонено. Благовіщення співпало з останнім днем посту, тому вживати олію, рибу та пити вино не можна.

Зараз ви читаєте новину «На другий день Пасхи обливаються водою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода