Ексклюзиви
Четвер, 07 серпня 2008 07:15

Із літніх таборів діти повертаються із запаленням мозку

Понад 30 дітей потрапили до Харківської інфекційної лікарні з діагнозом менінгіт — запалення кори головного мозку.

10-річна Олександра Козіна повернулася з кримського табору відпочинку з високою температурою тіла. Дівчину нудило.

— Жарознижуюче не допомогло. Викликали "швидку", — розповідає батько Михайло Козін. — Лікар поставив діагноз — менінгіт. Сказав, що це досить поширений діагноз для дітей, які повернулися з моря.

Діагноз Олександри підтвердили результати аналізів у інфекційній лікарні. Зі схожими симптомами в цьому закладі перебувають 48 дітей. У 30 із них — менінгіт.

Утім, медики не вважають це епідемією чи спалахом. Мовляв, високу температуру, слабість і блювоту викликають багато інших інфекцій. До того ж у всіх 30 хворих дітей були різні джерела зараження.

— Улітку йде концентрація хворих у таборах і в місцях відпочинку. Вони купаються в одній воді, в одних їдальнях харчуються, — пояснює Дмитро Кухар, головний лікар Харківської дитячої інфекційної лікарні.

— У жодному разі це не епідемія. Просто йде сезонний підйом, — каже Людмила Полякова з обласної санітарно-епідеміологічної станції.

Батька Олександри Козіної такі пояснення не задовольняють. Він вважає, що лікарі не говорять усієї правди:

— Відділення переповнене, у палатах немає вільних місць — і це не спалах?

Зараз ви читаєте новину «Із літніх таборів діти повертаються із запаленням мозку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода