Ексклюзиви
четвер, 26 листопада 2020 07:16

Фінансування медзакладів у руках регіонів

— Лікарні мають фінансування на ті послуги, які передбачили у договорах із Національною службою здоров'я України, — каже 28-річний Станіслав Грещишин, екскерівник патронатної служби колишньої виконувачки обов'язків міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.

1 квітня цьогоріч стартував другий етап медреформи. Комунальні медзаклади отримують кошти за договорами з НСЗУ — що більше пацієнтів, то краще фінансування мають.

На лікування "ковідних" ­хворих кошти йдуть із Фонду боротьби з коронавірусом. Розподіляються між областями. Звідти — по медзакладах.

— Зараз фінансування лікарень у руках регіонів, — говорить Грещишин. — 66 мільярдів із Фонду використовуються неефективно. Розподіляються за принципом гасіння пожежі — туди, де можна щось зробити швидко.

У регіонах є благодійні фонди й організації, що збирають кошти на препарати й обладнання. Але уряд не координує речей, пов'язаних з благодійністю. Проблема й у тому, що наявність грошей у Фонді не рятує. Бракує лікарів.

Зараз ви читаєте новину «Фінансування медзакладів у руках регіонів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути