Ексклюзиви
Четвер, 02 грудня 2021 00:05

Договір оренди землі може поновлюватися автоматично

"Закінчується термін оренди землі. Орендар пропонує нам додаткову угоду. Я читала, що ніякої додаткової угоди ­немає. Як правильно поновити договір?" — запитує 75-річна Ольга Ярмо­шенко з Кіровоградщини.

Якщо закінчується термін оренди земельної ділянки, то можна продовжити дію поточного на тих же умовах. Для цього підписують додаткову угоду. Або ж укладають новий договір.

— Можна зробити так, щоб договір поновлювався автоматично. Для цього необхідно прописати в документі відповідну норму про можливість автоматичної пролонгації та умови поновлення строку дії, — пояснює адвокат 36-річний Євгеній Кушнеренко. — Орендар повинен повідомити орен­додавця про намір продовжити договір не пізніше, ніж за місяць до закінчення його строку дії. Якщо орендодавець планує відмовитися, то повинен направити лист-повідомлення про таке рішення.

Договір оренди можна розірвати достроково на вимогу однієї зі сторін. Орендар зобов'язаний повернути власнику земельну ділянку на умовах, визначених докумен­том. Якщо не виконував свої зобов'язання, то має відшкодувати завдані збитки.

Найчастіше власники земельних паїв скаржаться на затримку виплати орендної плати, використання землі не за призначенням. Також виникають проб­леми з поновленням права оренди землі, поновленням строку користування ділянкою.

Зараз ви читаєте новину «Договір оренди землі може поновлюватися автоматично». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 753
Голосування Чи готуєте “тривожну валізку” у разі можливого нападу Росії на Україну?
  • Так, вже склали потрібні речі
  • Зберу, коли загроза буде більш очевидною
  • Ні, це нагнітання паніки
  • Мені до цього байдуже
Переглянути