Вівторок, 13 січня 2009 18:16

Дитячий хор співав колядки під джаз

Автор: фото: УНІАН
  Дитячий хор ”Веснянка” колядує під ритми джазу в Національній філармонії. Під час виступу вони багато жестикулювали
Дитячий хор ”Веснянка” колядує під ритми джазу в Національній філармонії. Під час виступу вони багато жестикулювали

"Дітлахи не розуміють навіть половини тих слів, які завчено вимовляють, але на них у такі моменти сходить Божа благодать", — розповідає художній керівник дитячого хору "Веснянка" Оксана Ткаченко. 11 січня її учні разом із камерним ансамблем "Київські солісти" влаштували в Національній філармонії концерт "Різдво у стилі джаз".

Ідея організувати концерт виникла в 44-річної Оксани Ткаченко. Вона працювала хормейстером у колишньому Жовтневому палаці, нині — у Міжнародному центрі культури й мистецтв. 1992-го жінка організовує дитячий хор "Веснянка". Каже, до нього бере дітей, починаючи із трирічного віку.

— Якщо з дитиною почати займатися раніше, то в неї буде кращий слух, — переконана вона.

Нині хор відвідують 100 дітей. Наймолодшій виконавиці на концерті було 6 років.

— На концерті мала співати 5-річна Аня Шкіренко. Але вона захворіла, довелось замінити, — каже Ткаченко.

Діти виконали дев"ять музичних творів. Серед них — "Фінська колискова" Євгена Станковича, "Різдвяні гімни" Бенджаміна Бріттена, "Щедрий вечір" Світлани Острової, "Зима" з кантати "Пори року" Людмили Шукайло і Last Christmas Джорджа Майкла в обробці для хору.

Джазовим музикантом на концерті був польський піаніст 59-річний Костянтин Віленський. Він аранжував різдвяні пісні для дитячого хору.

— Провести такий концерт мені запропонувала директорка "Київських солістів" Наталія Дужченко, — каже він. — Погодився одразу. Із дітьми цікаво. До того ж "Веснянка" — не професійний хор, у ньому співають нормальні діти. Можна було б і надалі з ними співпрацювати.

Зараз ви читаєте новину «Дитячий хор співав колядки під джаз». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода