Ексклюзиви
Середа, 21 листопада 2007 07:10

21 Листопада

1764 — царським указом ліквідовано українське гетьманство і створено Малоросійську колегію. Першим генерал-губернатором Малоросії призначено Петра Румянцева, який очолював колегію аж до її скасування 1786 року. Це був період поступового знищення решток козацько-гетьманської держави.

Останньому гетьману Кирилові Розумовському призначено велику пенсію й надано у власність його гетьманські маєтки, зокрема місто Батурин. Кілька pоків колишній правитель Гетьманщини провів за кордоном, а з середини 1770-х pоків остаточно оселився в Батурині, де помер і був похований.


1877 — американський учений і винахідник Томас Едісон винайшов фонограф — один із перших пристроїв для записування та відтворення звуку, попередник грамофона. У фонографі звук фіксувався на валиках й відтворювався за допомогою голки. На них Леся Українка на початку XX ст. записувала народні думи від кобзарів.

Томас Едісон мав понад 1000 патентів. Більшість своїх винаходів зробив у 1876–1887 роках, у т. ч. й електричну лампочку 1879-го.


1990 — На аукціоні Крісті в Лондоні скрипку Страдіварі продали за 947 500 фунтів — понад $1,5 млн. Цей світовий рекорд ціни на музичні інструменти не побитий досі.

Зараз ви читаєте новину «21 Листопада». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5552
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути