вівторок, 11 лютого 2014 14:50

Віта Семеренко здобула бронзову медаль на Олімпіаді

Автор: ФОТО: REUTERS
  Віта Семеренко: ”Звичайно, хочеться ”золота” у наступних гонках. Але на цей момент я дуже задоволена ”бронзою”

Україна здобула першу за вісім років медаль на зимових Олімпійських іграх. У жіночому спринті на 7,5 км біатлоністка Віта Семеренко, 28 років, отримала бронзову нагороду. "Золото" — в Анастасії Кузьміної зі Словаччини, "сріб­ло" має росіянка Ольга Вілухіна.

Віта Семеренко пішла на дистанцію під 62-м стартовим номером. На розгоні мала найгіршу швидкість серед українок. Було враження, що спортсменка не оговталася від травми, через яку пропустила старт сезону. Після першого вогневого рубежу була 43-тя, хоча не промахнулася жодного разу.
— Свідомо не форсувала подій, намагалася рівномірно розподілити сили, — пояснює біатлоністка після гонки.
Віта Семеренко нарощувала швидкість по ходу дистанції. Другу стрільбу теж провела відмінно. На третьому колі вигравала у Вілухіної 4 с., але не витримала темпу. Після фінішу спостерігала за можливими конкурентами. Та ніхто не відібрав в українки її бронзову олімпійську медаль.

Аналізуємо виступ інших українок

Валентина Семеренко, 28 років, 12-те місце. Мала найреальніші шанси на медаль. Стрільбу лежачи провела на відмінно. Те саме можна було сказати про стрільбу стоячи, якби не останній постріл. Замість того, щоб влучити в ціль, спортсменка побоялася збитися з темпу і поквапилася. Промах відкинув її на 12-те місце. Поступилася Кузьміній 38 с. Сестрі, яка була третьою, програла 16 с. Якби не промах, мала б друге місце. Трохи поступилася ходом Еві Захенбахер-Штелле, Дарії Домрачевій та Турі Бергер, у яких теж було по одному промаху. Найбільша наша надія на цих Іграх.

27-річна Олена Підгрушна, 26-те місце. Показала невисоку швидкість і припустилася єдиного промаху на стрільбі стоячи. Олена програла переможниці понад хвилину. Це забагато. Якщо найближчим часом не буде прогресу в швидкісній роботі, то на медаль може розраховувати лише в естафеті.
23-річна Юлія Джима, 43-тє місце. Пішла на дистанцію першою з українок. Провалила стрільбу — три промахи. Одна хиба лежачи й дві на стійці. У спринті такий показник неприпустимий.

Тренерський штаб збірної України теж помилився з порядком виступу спортсменок. На останній етап спринту ставлять найгірше підготовлених спортсменок, які борються ще й із розбитою трасою. Віта Семеренко блискуче впоралася з усіма труднощами і довела, що не є слабкою ланкою. Тому навряд у наступних гонках бігтиме останньою з українок.
Сьогодні в Сочі відбудеться жіноча гонка переслідування (ТБ – Перший, онлайн проведе gazeta.ua). На 10-кілометрову дистанцію з чотирма вогневими рубежами вийдуть 60 найкращих спортсменок за результатами спринту. Юлія Джима навряд розраховуватиме на медаль. Олена Підгрушна здивує, якщо не матиме промахів. Але відіграти хвилину відставання важко, оскільки в кожній із гонок переслідування цього сезону вона припускалася трьох промахів. Найбільше — на останній стрільбі стоячи. Валентина Семеренко в цьому сезоні жодну гонку не відстріляла чисто.

Та саме в гонці переслідування у французькому Ле Гран-Борнані, попри промах на першій стрільбі лежачи, виборола перше місце. За швидкістю — найкраща з українок. На дистанції з чотирма вогневими рубежами легко відіграє 38 с відставання в Кузьміної, тому що та не вражає результатами в переслідуванні. Багато залежатиме від психологічної стійкості Валентини: формат гонки вважають найбільш контактним, коли важко не відволікатися на результати суперниць. Віта Семеренко виконала свою програму-максимум на Олімпіаді — здобула медаль. Маючи в суперницях "голодних" до перемог Туру Бергер, Дар"ю Домрачеву та сестру Валентину, навряд повторить медальний успіх.

Зараз ви читаєте новину «Віта Семеренко здобула бронзову медаль на Олімпіаді». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua