пʼятниця, 14 грудня 2018 06:50

"Шахтар" не зміг перемогти "Ліон"

Донецький "Шахтар" у другій частині футбольного євросезону зіграє в Лізі Європи. Підопічні тренера 45-річного Паулу Фонсеки не змогли перемогти французький "Ліон" у поєдинку шостого туру групового турніру Ліги чемпіонів — 1:1. Нічия залишила "Шахтар" на третьому місці та "спрямувала" до 1/16 фіналу Ліги Європи.

Результат матчу "Шахтар" — "Ліон" закономірний. Французи вели гру впродовж більшої її частини. Насамперед, вони виграли центр поля — це тому, що невдалий матч провели півзахисники "Шахтаря" Майкон і Коваленко. Атакувальні гравці "Ліона" постійно рухалися та змінювали позиції. Цим "заплутували" оборонців "Шахтаря". Наслідок — Фонсека в перерві змушений був вдатися до кадрових змін і випустити Бутка замість Хочолави. Це дозволило гравцям донеччан посісти звичні для себе позиції.

Можна сказати, що хід виправдав себе. Бо перший тайм "Шахтар" виграв за рахунком, але поступився у грі. "Ліон" мав достатньо моментів, аби забити м'яч. "Шахтар" рятував воротар П'ятов. У другому таймі такої гостроти біля воріт ­команди Фонсеки не було. Частково тому, що французи порівняно швидко зрівняли рахунок і в заключний відрізок зустрічі намагалися грати надійно.

"Шахтар", за винятком двох матчів проти "Манчестер Сіті", гідно зіграв у Лізі чемпіонів.

Команда відверто незбалансована. Є четверо лідерів — Тайсон, Ісмаїлі, Марлос і Мораєш. Інші польові гравці не дотягують до їхнього рівня. За таких умов до останнього претендувати на вихід із групи у протиборстві з суперниками з Англії, Німеччини та Франції — досягнення. Інша річ, що подальші перспективи "Шахтаря" туманні. Невідомо — чи зможе Фонсека так розкривати бразильських новачків, як це вдавалося його попереднику Мірчі Луческу. Проте проблеми в обороні як не міг вирішити румун, так і нездатний поки що подолати португалець.

Футбол. Ліга чемпіонів 2018/19. Груповий турнір

Шостий тур

Група "F"

"Шахтар", Донецьк, Україна — "Ліон", Франція — 1:1 (1:0)

12 грудня. Київ. Національний спортивний комплекс "Олімпійський". 39 000 глядачів, розрахований на 70 050. 0°С

Суддя: Бйорн Куйперс, Нідерланди

"Шахтар": П'ятов — Матвієнко, Хочолава (Бутко, 46), Кривцов, Ісмаїлі — Степаненко, Майкон — Тайсон-к, Коваленко (Кайоде, 83), Марлос (Болбат, 87) — Мораєш. Тренер: Паулу Фонсека, Португалія

"Ліон": Лопеш — Денаєр, Марсело, Марсал — Тете, Ауар, Тузар, Менді — Фекір-к (Дюбуа, 89) — Траоре (Ндомбеле, 72), Депай (Дембеле, 80). Тренер: Бруно Женезіо

Голи: Мораєш, 22, Фекір, 65

Попередження: Марсал, 8, Фекір, 68, Болбат, 87

"Манчестер Сіті", Англія — "Гоффенхайм", Зінсхайм, Німеччина — 2:1

1/8 фіналу Ліги чемпіонів (жеребкування — 17 грудня, понеділок, 13:00 за Києвом) — "Манчестер Сіті", "Ліон"

1/16 фіналу Ліги Європи (жеребкування — 17 грудня, понеділок, 14:00 за Києвом) — "Шахтар"

Зараз ви читаєте новину «"Шахтар" не зміг перемогти "Ліон"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua