неділя, 10 грудня 2017 11:09

Вейн Гретцьки оформив сороковий хет-трик

За свою кар'єру Гретцкі зробив 50 хет-триків. Фото: dnpmag.com

10 грудня 1986 року Вейн Гретцьки стає першим гравцем в історії ліги, якому вдається оформити 40 хет-триків. Він встановив цей рекорд в своєму восьмому сезоні в НХЛ. У той день "Великий" закинув три шайби у ворота "Вінніпег Джетс", і його "Едмонтон Ойлерз" на виїзді переміг - 7:4. Гретцьки двічі забив у першому періоді і відзначився втретє на другій хвилині другого періоду.

За всю свою кар'єру Гретцьки 50 раз забивав по три шайби за гру, що досі є рекордом НХЛ.

В цей же день, але через три роки Гретцьки стає першим гравцем в історії НХЛ, якому вдалося набрати 1 900 очок. У гостьовому матчі "Лос-Анджелес Кінгз" проти "Квебек Нордіск" він віддав гольовий пас. "Кінгз" тоді перемогли з рахунком 8:4.

Усього за кар'єру в НХЛ Гретцьки набрав 2857 очок за системою гол + пас. Він закинув 894 шайби і зробив 1963 гольові передачі.

Зараз ви читаєте новину «Вейн Гретцьки оформив сороковий хет-трик». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua