понеділок, 14 жовтня 2019 21:07

Україна виграла у Португалії та з 1-го місця вийшла на Євро

Україна має рівну статистику з Португалією – перемога, поразка й нічия

Добрий вечір!

Ось і настав час істини для збірної України з футболу. Сьогодні в Києві ми приймаємо чемпіона Європи, переможця Ліги Націй – збірну Португалії на чолі із зірковим Кріштіано Роналду.

Україні потрібен лише один бал для того, аби кваліфікуватися на Євро. Але насправді нам потрібна перемога аби самоутвердитися, довести всім, що ми не тварі тремтячі, а маємо право.

"Navigare necese est"– "плавати морем необхідно".– казав колись найвидатніший син Португалії – Енріке Мореплавець. Перефразуємо цей вислів і скажемо так: "Грати у футбол необхідно". Саме творчості, а не гри на відбій чекаємо ми від наших гравців сьогодні. Зараз або ніколи. Україно, вперед!

Тим часом став відомий стартовий склад збірної України на матч проти Португалії в кваліфікації Євро-2020.

Україна: Пятов - Миколенко, Матвієнко, Кривцов, Караваєв - Степаненко - Марлос, Зінченко, Малиновський, Ярмоленко - Яремчук.

Запасні: Паньків, Лунін, Соболь, Пластун, Сидорчук, Коноплянка, Шахов, Буяльський, Циганков, Мораєс, Болбат, Коваленко.

Португалія: Руй Патрісіу - Геррейро, Рубен Діаш, Пепе, Семеду - Данилу, Жоау Маріу, Моутінью - Гедеш, Бернарду Сілва, Роналду.

Запасні: Жозе Са, Бету, Фонте, Андре Сілва, Брума, Рікарду, Андре Гомеш, Бруну Фернандеш, Рубен Невеш, Маріу Руй, Піцці, Фелікс.

Португалія вийшла на передматчеву розминку. Чи не запізно?

Луїш Каштру з помічниками із "Шахтаря" на трибунах "Олімпійського".

У Києві – аншлаг. Повнісінький стадіон, майже 70 тисяч глядачів.

Гімн України виконає цього разу хор імені Верьовки у повному складі.

Команди виходять на поле. наші – в жовтому, Португалія – в червоному.

Верьовка запалює! Наш гімн звучить!

Ну, з Богом! Почали команди.

2 хв. А ось і перший удар. Яремчук пробив у площину, але постріл сильним не вийшов.

4 хв. Роналду небезпечно прострілював із правого флангу. П'ятов перервав.

6 хв. Малиновський збив Гедеша. Роналду бив, але наші надійні в обороні.

6 хв. ГОЛ!!! ГОЛЛЛЛ! М'яч прийшов після кутового. Кривцов небезпечно пробив головою, воротар парирував, але Яремчук добив у порожні ворота – 1:0, наші попереду!!!

9 хв. Наші почали грати розкуто. Навіть "шведою" пробують віддавати паси вперед.

11 хв. Дежа вю. Новий штрафний у виконанні Роналду з точки Шевченка. Але Яремчук, що прибіг захищатися, відбив.

15 хв. Дві хвилини володіли м'ячем наші, але нічого не досягли.

17 хв. Серія із кутових у виконанні португальців завершилася неточним ударом. Хух, відлягло.

18 хв. Рубен Діаш збив П'ятова, тому черговий аврал біля наших воріт після кутового скасований арбітром.

22 хв. Повністю ініціатива у піренейців. Наші намагаються втекти в контратаку, але нічого не виходить.

25 хв. По жовтій картці отримали команди. У нас на гірчичнику Степаненко, а суперника – Пепе.

26 хв. ГОЛ!!!! Ярмоленко після видатного пасу Миколенка кладе м'яч просто в кут – 2:0! І хто в це міг повірити?

27 хв. Хух! Оце двохвилинка від Португалії! П'ятов потягнув удар Гедеша, а згодом Пепе пробив вище з лінії карного майданчика.

30 хв. Бернарду Сілва бив у ближній кут після падіння Миколенка, але наш воротар на місці.

33 хв. Малиновський утратив м'яч просто по центру карного майданчика, але наші небезпечно пробити не дали.

36 хв. Навала пішла від Португалії. Ми ж тут чемпіони Європи і горимо – 0:2! Непорядок, але нашим подобається.

40 хв. Роналду після пасу Ярмоленка(!!!) небезпечно бахнув! Трохи вище.

43 хв. Наші намагаються вирівняти гру. Навіть трохи поатакували. Ярмоленко з 5 метрів правою пробив повз ворота!

Все. Перший тайм зіграно. Ми ведемо – 2:0. Гарний план на гру й гарна, майже ідеальна реалізація.

46 хв. Заміна у Португалії. Феліш замість Гедеша.

48 хв. Жовта у Ярмоленка. Тримав руками Роналду. Ппред цим наші провели затяжну атаку, але вдарити по воротах забули.

49 хв. Небезпечний штрафний. Малиновський збив Крішітано. П'ятов відбив.

52 хв. Сілва обвів усю нашу оборону й влучив у Феліша, який стояв як стовп. Пощастило.

54 хв. Ух!! Удар Роналдо і сейв П'ятова!

56 хв. Друга заміна в Португалії. Бруно Фернандеш замість Моутіньо.

58 хв. Трохи перевела подих Україна. дві хвилини володіння м'ячем.

59 хв. Марлос не зумів обвести останнього захисника. А був би вихід сам на сам.

62 хв. Коноплянка виходить замість Марлоса.

63 хв. Рубен Діаш отримав жовту картку за фол проти Ярмоленка.

65 хв. Бруну Фернандеш небезпечно бив головою з 7 метрів. Слава Богу, не влучив!

68 хв. Яремчук полежав за межами поля, але нібито все обійшлося. Ні. Мораєс готується вийти.

70 хв. Ох. Пенальті у наші ворота. Степаненко привіз. Та ще й червона картка. Роналдо забиває – 2:1. Страшно стає.

74 хв. Роналдо бив із 5 метрів, але П'ятов відбив! Відлягло.

76 хв. А вийшов Коваленко. Змінив рішення Шевченко після голу й вилучення.

79 хв. Небезпечний простріл гостей, але Миколенка хватило хитрощів не торкатися м'яча.

83 хв. Пішли в атаку наші, але ударити суперник не дає.

87 хв. Тримаються наші. Не дають дотиснути себе.

90 хв. Роналдо приймав м'яч у карному майданчику, але зробив це рукою. Арбітр помітив.

90+2. П'ятов і стійка рятують нас. Боже ж мій!

90+4 . Пластун у нас замість Миколенка, що травмувася, рятуючи Україну від голу Роналду.

Все, перемога!!!! Україна з першого місця виходить на Євро!!!! Фантастика!!!

Роналдо перед П'ятовим ніби Магеллан на прийомі в португальського короля Маноела. Три спроби й три відповіді: "Ні". Дайте забити – ні. Дайте зрівняти – ні. Дайте пройти на Євро – ні.

У паралельному матчі нашої групи Литва мінімально програла Сербії – 1:2.

Зараз ви читаєте новину «Україна виграла у Португалії та з 1-го місця вийшла на Євро». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua