вівторок, 07 липня 2020 20:11

Німеччина зупинила Кройфа у фіналі Кубка світу-1974

Головною зіркою Кубку світу-1974 був Йоган Кройф із Нідерландів. Фото АР

7 липня 1974 року в Мюнхені грали фінал чемпіонату світу. Зустрічалися збірні ФРН і Нідерландів.

Обидві команди вдало пройшли два відбірні турніри. Щоправда, в групі західні німці в першому ж матчі несподівано поступилися східним – 0:1. Але далі господарі розкочегарилися: виграли два матчі, що лишися і вийшли до півфінальної групи. Тут уже про розхолодження мова не йшла. У першому матчі ФРН обіграла ще одного фаворита – збірну Польщі – 1:0. Далі були розбиті Швеція – 4:2 і Югославія – 2:0.

Нідерланди, які дебютували на Кубку світу, лише Швеції подарували нічию в групі, легко розбивши Болгарію й Уругвай. У півфінальній пульці підопічні Рінуса Міхелса котком проїхалися по Аргентині, НДР і Бразилії, вигравши усі три матчі із загальним рахунком – 8:0.

На церемонії відкриття фіналу господарі зняли кутові прапорці й лише в останню мить згадали про це.

У фіналі все почалося з атаки Кройфа. Він на швидкості увірвався до карного майданчика господарів, як його негайно збив Берті Фогтс. Пенальті реалізував Неєскенс – 1:0. Німці вперше торкнулися м'яча, коли розвели в центрі поля.

На 25-ій хвилині уже німці заробили 100% пенальті, який реалізував Брайтнер. Через 8 років Пауль так само заб'є у фіналі іспанського Мундіалю у ворота Італії, але той гол лише підсолодив гірку пігулку поразки – 1:3.

Німці продовжували сміливі набіги на голландські ворота. І на 43-ій хвилині після проходу Бонхофа Герд Мюллер у воротарському майданчику обманув і захисника, і воротаря – 2:1.

У другому таймі Нідерланди тиснули, комбінували, але м'яч у ворота Зеппа Майєра не йшов. Тренер ФРН Гельмут Шьон не зробив жодної заміни, як у фіналі 1954 року. У підсумку Німеччина знову перемогла – 2:1.

На наступних першостях німці перемагали ще двічі: в 1990 році в Італії й 2014 в Бразилії.

Зараз ви читаєте новину «Німеччина зупинила Кройфа у фіналі Кубка світу-1974». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua