середа, 24 лютого 2021 18:00

Як зірки спорту пережили страшні аварії

Як зірки спорту пережили страшні аварії
Валерій Харламов загинув напередодні розіграшу Кубка Канади-1981. Фото – Анатолій Бочінін

Легенда світового гольфу американець Тайґер Вудс потрапив в аварію. У спортсмена серйозно травмована права нога. Лікарі вже прооперували Тайґера, він перебуває у свідомості.
Згадуємо інших спортсменів, які пережили автомобільні та авіакатастрофи.

6 лютого 1958 року сталася мюнхенська авіакатастрофа, в якій розбився "Манчестер Юнайтед".

Літак, в якому команда летіла додому, зробив зупинку в Мюнхені для дозаправлення. Погода була похмура. Двічі лайнер намагався злетіти. 3-тя спроба обернулася трагедією — літак розігнався, але, увійшовши в снігову "кашу" в кінці посадкової смуги, пробив огорожу аеродрому, врізався в будинок, а потім в дерев'яний ангар, в якому стояла вантажівка з пальним, стався вибух. З 44 пасажирів загинули 23.

Вижили в мюнхенському пеклі Боббі Чарльтон і Метт Басбі, які через якийсь час створили новий великий "Юнайтед". Боббі Чарльтон став чемпіоном світу-1966, а Метт Басбі створив нову команду, яка виграла чемпіонат Англії 1965-го, 1967 року та Кубок європейських чемпіонів 1968-го. Наступного року тренер залишив клуб.

У жовтні 1965-го потрапив в автомобільну аварію біля Москви багаторазовий рекордсмен світу, олімпійський чемпіон-1964 у стрибках у висоту 23-річний Валерій Брумель. Його права ступня висіла на одних сухожиллях. Лікарі ледве склали його роздроблену ногу. За 3 роки переніс 25 операцій. Спробував повернутися у великий спорт. Замість рекордних 2 м 28 см зміг стрибнути на 2 м 9 см. У 28 років мав інвалідність 2-ї групи.

У ніч з 2 на 3 серпня 1993-го великий талант "Мілана", людина, яку називали майбутнім володарем "Золотого м'яча" 24-річний Джанлуїджі Лентіні їхав по трасі Турин — П'яченца на своєму канаркового кольору Porsche Carrera 3600. Гравець повертався з передсезонного турніру в Генуї. Коли будинок був зовсім близько, вибухнуло ліве заднє колесо, щойно встановлене в автосервісі замість проколотого. Машина вилетіла в кювет і загорілася. Вибравшись з неї, Лентіні зробив кілька кроків і впав посеред шосе. Його врятував далекобійник. Він зупинив вантажівку перед Джіджі, щоб того не розчавили, і почав кликати на допомогу. Так зійшлося, що допоміг гравець "Чезени" Давид Леоні, який знав Лентіні по молодіжці "Торіно" і їхав по тому ж шосе. Він відвіз Джіджі в лікарню міста Асті. "Хлопець, що змінював мені колесо, радив їхати повільніше, — говорив Лентіні своєму біографу Массімо Еллені. - Але максимальна швидкість моєї машини 270 кілометрів на годину — і я не знав, що для неї "повільніше". Я розігнався до 120-130, але, виявилося, не можна було перевищувати 70 кілометрів. Отямився вже в лікарні. Моя кар'єра була під загрозою".

Його права ступня висіла на одних сухожиллях

Після аварії в Лентіні пропало бажання конкурувати за місце під сонцем. За інерцією він дограв ще кілька років у "Мілані", в основному виходячи на заміни, потім був проданий в "Аталанту", звідти в "Торіно", де завершив професійну кар'єру 2000 року у віці 31 року.

Кілька аварій було в житті видатного радянського хокеїста Валерія Харламова.

Перша сталася 26 травня 1976 року. В цей день в однокімнатну квартиру Харламова в Тушино на вул. Свободи заїхали подружжя Тетяна та Борис Михайлови, а також відомий волейболіст ЦСКА і колишній гравець збірної СРСР, дев'ятиразовий чемпіон країни Володимир Путятов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як помирали суперзірки спорту

Увечері Харламов повіз його додому. "Я нікуди не поспішав, — згадував він. - Але вантажівка, що їхала попереду, котилася зухвало повільно. І я вирішив обігнати її. Включив мигалку повороту і взяв трохи лівіше, побачив ще зустрічну вантажну машину, подумав, що легко проскочу між двома вантажівками, тільки додам швидкості. І в ту секунду, коли я натиснув педаль газу, з-за вантажівки вискочив автомобіль таксі. Мабуть, ми в одну мить ударили по гальмах. Гума на задніх колесах моєї "Волги" була вже майже "лисою". Машину повело різко вліво і жбурнуло на стовп", - зізнавався Валерій Харламов.

На "швидкій" подружжя Харламових привезли до госпіталю. Діагноз хокеїстові був поставлений невтішний: перелом правої гомілки, перелом 2 ребер, струс мозку, не кажучи вже про безліч ударів, ран і саден.

За 5 років після 1-ї аварії легендарний форвард ЦСКА, автор знаменитого голу у ворота канадців Валерій Харламов загинув у 2-й. 27 серпня 1981-го автомобіль Харламова вискочив на зустрічну смугу. Дорога була мокра. За кермом була дружина Валерія – Ірина. Вона пізно помітила вантажівку ЗІЛ. Нічого не зробила, щоб уникнути аварії. Тільки гарячково крутонула кермо вліво. "Волга" підставила ЗІЛу правий бік — як раз там, де сидів Валерій Харламов. Він помер миттєво, як і брат дружини, який сидів на задньому сидінні. Ірина пішла з життя за кілька днів. Сиротами залишилися двоє дітей.

Зараз ви читаєте новину «Як зірки спорту пережили страшні аварії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4166
Голосування Чи підтримуєте те, що українські спортсмени зі зброєю захищають нашу країну від вторгнення РФ?
  • Так. Це - громадянський обов'язок, а частина з них ще й представляє клуби ЗСУ
  • Не зовсім. Вони мають прославляти Україну на спортивних аренах і закликати світ підтримувати нашу країну
  • Усі методи хороші. Головне - не бути псевдопатріотами, як Тимощук
Переглянути