четвер, 13 травня 2021 18:10

"Динамо" виграло Кубок України

"Зоря" не перемагала киян у цьому сезоні. Фото: "Динамо"

Добрий вечір!

Сьогоднішній вечір у Тернополі обов'язкого буде добрим для одного із фіналістів Кубка України. За кілька годин "Динамо" і "Зоря" визначать володаря трофею.

"Динамо" ще минулого року грало у фіналі, а для "Зорі" це другий досвід. Обидві команди вже забронювали собі участь у єврокубках наступного сезону й тепер можуть дозволити собі зіграти розкуто й потішити глядачів (на фінал допустили 3 тисячі) гарним футболом.

Кияни в разі тріумфу виграють уже третій трофей у сезоні (після Суперкубка й чемпіонського титулу). Для "Зорі" це може бути лише другий титул за всю історію. У 1972 році луганці виграли звання чемпіонів СРСР. А ще за два роки команди зійшлися в фіналі Кубка Союзу, де перемогу в додатковий час здобули підопічні Лобановського – 3:0.

Однак ті події – глибока історія. Сьогодні команди напишуть нову.

Тренери уже оголосили стартові склади команд.

"Динамо": Бойко, Миколенко, Попов, Забарний, Кенджьора, Сидорчук, Шапаренко, Родрігеш, Циганков, Буяльський, Бесєдін

Запасні: Бущан, Сідклей, Сирота, Тимчик, Леднєв, Гармаш, Де Пена, Караваєв, Ванат

"Зоря": Василь, Леовіжілдо, Іванісеня, Вернидуб, Фаворов, Назарина, Кочергін, Юрченко, Хомченовський, Кабаєв, Громов

Запасні: Шевченко, Руфаті, Абу-Ханна, Циганик, Цвек, Луньов, Сайядманеш, Шахаб, Гладкий

Команди виходять на поле.

Матч розпочався.

1 хв. Громов грубо збиває Кенджьору. Чути як кричить поляк.

4 хв. Бесєдін в атаці грає рукою. Арбітр бачить і свистить.

7 хв. Громов атакує Миколенка і лежить не підводиться Віталій. Наступив йому на руку луганець.

10 хв. Схоже, для Миколенка гра закінчилася. Боюся, якби не закінчилося Євро.

12 хв. Караваєв виходить замість Миколенка.

15 хв. Вернидуб грубо збиває Бесєдіна й отримує попередження. Ледь другого гравця не втратило "Динамо".

17 хв. Кенджьора високо подає з правого флангу, але через усіх киян перелітає м'яч.

19 хв. Територіальною перевагою володіють кияни, а "Зоря" сподівається на швидкі контратаки.

21 хв. Бесєдін гарно скинув у центр карного майданчика на Буяльського, але Віталій б'є занадто високо.

25 хв. Затяжна атака киян. Хвилини дві володіють м'ячем столичні футболісти.

28 хв. Поки без воріт грають суперники.

30 хв. Кенджьора небезпечно проривався правим флангом, але його передачу перервав Кочергін.

33 хв. Статистика ударів у площину воріт – 0:0.

35 хв. Шапаренко отримує жовту . Зупинив із порушенням Кабаєва.

38 хв. Миколенко повертається на лаву запасних. Забинтована рукв нього.

39 хв. Бесєдін дуже небезпечно бив, але Василь потягнув. Є перший удар у площину.

41 хв. Юрченко прекрасно навісив у карний майданчик, але Фаворов б'є головою вище воріт.

44 хв. "Зоря" перехопила ініціативу наприкінці тайму й двічі пробила здалеку. Обидва постріли – повз ворота.

45 хв. Сидорчук зриває вихід 2 на 2. Класно відібрав м'яч у Кабаєва.

І все поки. Перерва.

Поновилася гра в другому таймі.

49 хв. Вернидуб полежав у карному майданчику, але арбітр пенальті не дав. Та й підстав не було.

51 хв. "Зоря" активніше розпочала другий тайм, але серйозних загроз поки не створила.

52 хв. Юрченко отримує жовту за фол на Буяльському.

55 хв. Знову прорив Кенджьори, але спроба Циганкова пробити п'ятою закінчується прозаїчно – не влучає по мячу Віктор.

56 хв. Шапаренко втрачає найкращий шанс у матчі. Пройшов трьох захисників Микола й сильно пробив у поперечку! Налякав луганців!

60 хв. Караваєв пробиває метрів із 17, але не влучає в площину. Повернули ініціативу динамівці.

62 хв. Бесєдін бив із 13 метрів просто по центру, але ліва нога – далеко не козир Артема. Повз ворота.

64 хв. Аллах'яр виходить замість Назарини.

67 хв. Жерсон пофінтив на правому фланзі й пробив у руки Василю.

68 хв. Кенджьора отримує попередження.

69 хв. Жерсон дубль №2. Цього разу кутовий. Попов після нього б'є повз ворота.

72 хв. Юрченко кидав у прорив Алах'яра, але Кенджьора не дав себе переграти.

76 хв. Кочергін сфолив на Бесєдіну й отримав попередження.

79 хв. Бесєдін знову втрачає нагоду. Точно в нижній кут бив після кутового, але Василь витягнув.

80 хв. Ох! Простріл Карваєва лише в останню мить перериває Жуніньйо.

82 хв. Заміна в "Зорі" Гладкий вийшов замість Кабаєва.

86 хв. Пішла відкрита гра. На атаку динамівців "Зоря" намагається відповідати своєю. Хтось має помилитися перший.

89 хв. Фаворов страхує Василя й виносить м'яч головю з порожніх воріт після удару Шапаренка.

90 хв. 4 хвилини компенсує арбітр.

90+2 Алах'яр вимагав пенальті після контакту із Забарним, але арбітр вказав на кутовий.

90+4 Шахаб виходить замість Громова.

Жовті картки отримали Фаворов, Шахаб, Сидорчук. І відразу свисток. Додатковий час буде в нас.

Третій тайм починають команди.

92 хв. Черговий прохід Кенджьори закінчується черговим невдалим прострілом від поляка.

95 хв. "Зоря" до пори причаїлася на власній половині поля і лише відбивається. Навіть іранські форварди грають у захисті.

98 хв. Гол! Циганков розстріляв Василя! Жерсон продрався правим флангом, Буяльський пропустив, а Циганков забив із 3 метрів! 1:0!

101 хв. Шахаб збив Попова. Лежить поки Денис. Але все минається.

105 хв. Пенальті призначає арбітр у ворота луганців. Жуніньо збив Буяльського.

105 хв. Василь залишає "Зорю" в грі, парируючи удар Циганкова в правому від себе куті воріт!!! І відразу коротка перерва.

107 хв. Кияни продовжують штурмувати ворота "Зорі". Буяльський бив головю із вбивчої позиції, але трохи не влучив.

110 хв. "Зоря" йде вперед, намагаючись урятувати гру. І наражається на контратаку. Циганков б'є з 12 метрів і улюбленою лівою б'є вище!

114 хв. Шахаб наздоганяє втомленого Шапаренка й відбирає м'яч. Незрозуміло, як збираються відігруватися луганці.

117 хв. "Зоря" запалює кілька свічок над карним майданчиком "Динамо", але більшого не досягає.

118 хв. Де Пена виходить замість Родрігеша.

120 хв. Циганков вивалювався сам на сам після пасу Шапаренка, але знову не влучає у ворота Віктор.

Все, кияни знову виграли Кубок України. Утринадцяте в історії!

"Динамо" в цьому році виграло Суперкубок, чемпіонат і Кубок України. Це вони зробили вперше з 2015 року. Луческу виграв усі трофеї цього року.

Зараз ви читаєте новину «"Динамо" виграло Кубок України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua