Понеділок, 14 липня 2008 19:36

Вчені знайшли користь куріння

Вчені знайшли користь куріння
Британські учені на чолі з професором Єном Стоулменом з Інституту психіатрії при King"sCollege нарешті виявили, що куріння приносить не тільки шкоду, але і позитивним чином позначається на організмі: може сприяти зосередженості і роботі пам"яті. Це відкриття може підштовхнути до створення нікотинових пігулок, які можуть стати ліками від хвороби Альцгеймера.

Фахівці розробляють препарати, які імітують дію активних інгредієнтів тютюну, що стимулюють діяльність мозку, а не серцево-судинних захворювань, раку, інсультів, а також звикання.

Дослідження почалися після того, як при лабораторних експериментах була відкрита здатність нікотину підвищувати інтелект і покращувати пам"ять тварин.

Передбачається, що новий препарат поступить в продаж через п"ять років і матиме менше побічних ефектів, ныж сучасні ліки від старечого недоумства. Проте учені підкреслюють, що новий принцип лікування не стане панацеєю від хвороби Альцгеймера.

Про стимулюючу дію тютюну на мозок відомо давно. Проте такі фатальні побічні ефекти, як онкологічні захворювання, інсульт і хвороби серця означають, що медицина нехтувала позитивними сторонами тютюну.

"Речовини, які ми називаємо наркотиками, в більшості випадків дійсно надають змішану - не тільки негативну, але і позитивну дію. У цьому сенсі нікотин - не виключення", - говорить Єн Стоулмен.

Група дослідників на чолі із Стоулменом привчила щурів реагувати на короткий спалах світла, стаючи на певне місце в клітці. Якщо щур переміщався на правильне місце, його винагороджували їжею. Про це пише DailyMail.

Пройшовши курс навчання, щури правильно реагували на спалах приблизно в 80% випадків, а після ін"єкції нікотину результативність виросла ще на 5%. Коли щурів відволікали гучним шумом, різниця була набагато більш відчутна. Без нікотину вони справлялися із завданням в 50% випадків, а "на нікотині" - в 80%.

Зараз ви читаєте новину «Вчені знайшли користь куріння». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода