Ексклюзиви
Пʼятниця, 21 березня 2008 10:34

Учені з"ясували, чим загрожує швидке схуднення

Учені з"ясували, чим загрожує швидке схуднення

Напевно, сьогодні всім і кожному відомо про шкоду, яка заподіює організму людини зайва маса тіла. Тут можна згадати і про підвищений ризик розвитку гіпертонії, і про виникнення різноманітних психологічних проблем, і про безліч інших неприємностей. Але надмірна худоба в деяких випадках може представляти ще серйознішу небезпеку, ніж зайва вага.

Група учених з Норвегії впродовж десяти років проводило вивчення впливу на стан здоров"я швидкого схуднення. Дослідники на підставі результатів своєї роботи прийшли до висновку, що в 90 відсотках випадків надмірна худоба віднімає вісім років життя. Що ж до схильних до повноти людей, які люблять смачно поїсти і абсолютно ігнорують ваги, то, як затверджують учені, вони втрачають лише чотири роки. Природно, в обох випадках ситуація порівнюється з людьми з нормальною вагою.

Обидві крайнощі (і зайва вага, і надмірна худоба) мають свої проблеми і недоліки. Так, наприклад, повні люди у багатьох випадках страждають цукровим діабетом, гіпертонією, атеросклерозом і захворюваннями суглобів. Люди з недостатньою масою тіла, в особливому ступені це стосується тих, хто різко скидає вагу, схильні до підвищеного ризику виникнення злоякісних новоутворенні (простіше кажучи, ракових пухлин), серцево-судинним захворюванням, інфаркту і інсульту. Крім того, худі люди частіше бувають схильні депресії.

Підводячи підсумок сказаному, хочеться ще раз нагадати про необхідність дотримання міри в їжі, повідомляє ukrindustrial.com.

Зараз ви читаєте новину «Учені з"ясували, чим загрожує швидке схуднення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода