Ексклюзиви
Понеділок, 21 липня 2008 12:35

Тривалий сон є причиною інсульту

Тривалий сон є причиною інсульту
Американські учені встановили, що спати щоночі по дев"ять годин і більш - шкідливо для здоров"я і навіть небезпечно. З"ясувалося, що у жінок після менопаузи регулярний тривалий сон збільшує небезпеку інсульту.

У дослідженні взяли участь 93 тисячі жінок зі всієї Америки. Лише 5% жінок у віці 79 років повідомили про те, що сплять вночі по 9 годин і більш.

З"ясувалося, що ризик інсульту для них зростає на 60-70%, в порівнянні з тими, які сплять по 7 годин за ніч.

Дослідники врахували всі відомі чинники ризику, що сприяють інсульту, і, проте, виявилось, що тривалий сон є окремою небезпекою.

Лікарі підкреслюють, що їм точно не відомо, що саме є чинником ризику - зупинка дихання під час сну, неспокійний сон, чи дещо інші причини. Поки також не з"ясовано, чи будуть ці дані релевантними для чоловіків і для жінок помолодше.

У статті також згадується, що згідно з даними попередніх досліджень на цю тему недостача нічного сну також веде до інсульту і серцево-судинних захворювань, і ці дані дещо суперечать новій інформації, повідомляє Mignews.

Зараз ви читаєте новину «Тривалий сон є причиною інсульту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода