Ексклюзиви
Вівторок, 07 жовтня 2008 08:32

Територією України плавали велетенські акули

Територією України плавали велетенські акули

300 мільйонів років тому гори Кавказу, Альп, Паміру, Гімалаїв і Карпат були дном доісторичного океану Тетіс. Про існування океанської флори та фауни на території України свідчать віднайдені скаменілі рештки химерних істот. Востаннє на таку знахідку натрапили мешканці звичайного гірського прикарпатського села.

На території України плавали велетенські акули та химерні морські риби. На Прикарпатті про їхнє існування свідчать рештки скаменілих морських істот.

Мешканці гірського села Сукіль шукали тверду кам"яну породу для оздоблення каміна, а натрапили на плиту зі скам"янілим відбитком химерної істоти. Тіло майже метрової довжини з хребтом та кістками. Видовжена голова та щелепи з гострими зубами. Тварина мешкала лише в морській воді, кажуть іхтіологи.

Тож колись на території України був океан і в ньому плавали велетенські акули. Як доказ - єдиний в Україні восьмисантиметровий зуб найбільшої в історії планети акули - мегалодону. Його знайшли в піщаному кар"єрі на Тернопільщині.

Володимир Третяк, асистент кафедри біології та екології Прикарпатського університету: "Сама назва мегалодон з латині означає "мега" – великий і "логон" – великий зуб. Можна собі тільки уявити, якої величини могла бути ця істота, якщо зуб такої величини".

Існування доісторичного океану Тетіс підтверджують і геологи. Він простягався від Африки до Євразії на кілька тисяч кілометрів. А 65 мільйонів років тому рух літосферних плит усе змінив.

Такі знахідки унікальні, кажуть науковці. Але, на жаль, багато вже втрачено назавжди. Державі бракує фахівців, та й бюрократія ускладнює отримання дозволу на розкопки. Тим часом Україна розбудовується, і під фундаментами споруд - невивчена історія, повідомляє ICTV

Зараз ви читаєте новину «Територією України плавали велетенські акули». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 940
Голосування Андрій Шевченко залишить збірну України після Євро-2020?
  • 1) так, разом з італійськими помічниками перейде до "Мілана"
  • 2) ні, захоче зіграти як тренер на Кубку світу-2022
Переглянути
Погода