Четвер, 07 жовтня 2010 12:01

Шум на роботі призводить до хвороб серця

Шум на роботі призводить до хвороб серця

Тривала дія шуму на робочому місці призводить до збільшення ризику серцево-судинних захворювань, особливо у чоловіків-курців. До таких висновків прийшли американські вчені в результаті дослідження, в якому взяли участь 6 тисяч працюючих жителів США.

Співробітники Університету Британської Колумбії використовували у своїй роботі анкети американців, включених до Національного опитування з вивчення здоров'я і харчування (National Health and Nutrition Examination Survey). Дані учасників опитування фіксувалися з 1999 по 2004 рік.

У залежності від умов праці, учасники дослідження були розділені на дві групи: працівники, безперервно піддавалися тривалому впливу сильного шуму протягом щонайменше трьох місяців, і всі інші. Сильним автори дослідження вважали шум, який змушує підвищувати голос, щоб бути почутим перебуваючи поруч з людиною.

Згідно з результатами опитування, 21 відсотку учасників доводилося працювати в таких умовах протягом 9 місяців і більше. Ці люди, відзначають автори дослідження, частіше виявлялися курцями і частіше страждали надмірною вагою в порівнянні з працею в більш комфортних умовах.

За підрахунками дослідників, тривалий вплив шуму на роботі був пов'язаний зі збільшенням імовірності стенокардії у 2,9 рази, коронарної недостатності - в 2 рази, ізольованої діастолічної гіпертензії - в 2,3 рази. Найбільш високим ризик перерахованих захворювань був серед чоловіків, учасників молодше 50 років і курців.

Отримані дані свідчать про те, що підвищений рівень шуму на робочому місці заслуговує пильної уваги як важливий фактор ризику серцево-судинних захворювань, відзначають автори дослідження.

Нагадаємо, раніше медики з Гарвардської школи охорони здоров'я прийшли до висновку, що червоне м'ясо закупорює судини серця, що призводить до інфаркту.

За матеріалами Medportal.ru, Gazeta.ua

Зараз ви читаєте новину «Шум на роботі призводить до хвороб серця». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1262
Голосування Скільки часу Олексій Михайличенко протримається на посаді головного тренера київського "Динамо"?
  • 1) до зими
  • 2) до літа
  • 3) два роки
  • 4) повністю відпрацює трирічний контракт
Переглянути
Погода