Вівторок, 06 травня 2008 09:02

Що найкраще знижує рівень холестерину

Овес містить велику кількість клітковини, марганцю, магнію і селену.

Найважливішим елементом для зниження рівня шкідливого холестерину є бета-глюкан, що міститься у волокнах вівса. Дослідження показують, що вживання 3 грам розчинних волокон вівса допомагають понизити рівень холестерину на 8-23% у людей з високим зміст холестерину (вище 220мг/dl). 3 грами вівсяних волокон містяться в тарілці вівсяних пластівців або "Геркулесові". Клітковина з вівсяних пластівців допомагає підтримувати нормальний рівень цукру в крові. Тому корисно не тільки їсти вівсянку, але і додавати вівсяну муку при випічці хліба.

Окрім бета-глюкана в розчинних волокнах вівса містяться антиоксиданти, які запобігають негативній дії вільних радикалів на LDL-холестерин (тобто на шкідливий холестерин).

Яким чином ввести вівсянку в свій раціон? Це може бути вівсяна каша з горіхами, сухофруктами або свіжими фруктами. Можна додавати вівсяну муку при випіканні хліба, а також класти трохи вівсяних пластівців в салат, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Що найкраще знижує рівень холестерину». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода