Ексклюзиви
Четвер, 07 серпня 2008 12:59

Нікотиновою залежністю можна керувати

Канадські медики провели ряд досліджень і з"ясували, чому одні звикають до куріння буквально з першої сигарети, інші ж і після декількох років куріння можуть без проблем відмовитися від шкідливої звички. Учені провели дослідження на лабораторних щурах, які володіють схожим з людською структурою мозком.

Фахівцям вдалося ідентифікувати специфічний допаміновий рецептор мозку, який і контролює сприйнятливість організму до нікотину. Шляхом маніпулювання подібними рецепторами, медикам вдалося штучно занижувати або завищувати сприйнятливість гризунів до тютюнового диму.

В Університеті Західного Онтаріо говорять, що на сьогодні всі проведені досліди справедливі тільки для щурів, проте сам той факт, що нікотиновою залежністю можна маніпулювати, вже звучить для маси людей багатообіцяюче.

"Під час дослідів нам вдалося зробити для щурів з нікотину речовину, що викликає огиду, при тому що раніше вони були штучно схильні до його дії в об"ємах, достатніх для звикання. У перспективі така методика, можливо, зможе допомогти мільйонам людей відвикати від нікотину", - говорить доктор Стівен Лавіолетт, один з авторів дослідження.

За його словами, за рахунок маніпулювання допаміновими рецепторами можливо як підвищувати, так і знижувати пристрасть до тютюнового диму. У людей, за твердженням дослідників, серед таких рецепторів спостерігаються природні відмінності, які роблять одних більш залежними від нікотину, а інших менш залежними.

"Тепер належить створити факрмакологічне рішення для нешкідливої маніпуляції чутливістю рецепторів", - говорить Лавіолетт, повідомляє Cybersecurity.ru.

Зараз ви читаєте новину «Нікотиновою залежністю можна керувати». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода