Ексклюзиви
Середа, 12 березня 2008 15:50

Нанооб"єктами буде керувати міні-мозок

Вчені винайшли міні-мозок, що працює за рахунок хімічних реакцій та зможе керувати нанооб"єктами. Молекулярний вузол розміром лише у два нанометри (два мільярдні метри) у ході експерименту зміг управляти роботою восьми мікроскопічних пристроїв.

Вчені вважають, що їхній винахід зможе збільшити потужність комп"ютерних процесорів. Однією з галузей застосування нанотехнологій вважається медицина.

"Наприклад, для проведення операції на пухлині можна буде використовувати молекулярні пристрої, - говорить Анірбан Бандтопадхьяй, що працює в Національному інституті в місті Цукуба (Японія). - Але просто ввести їх у кров хворого й сподіватися, що вони самі знайдуть дорогу до пухлини, не можна".

На думку вченого, розроблений ним пристрій зможе направляти наномеханізми й контролювати їхню роботу. Новий пристрій складається з 17 молекул речовини дурохінон, причому кожна з них виконує функцію "логічної машини". Кожна з молекул є кільцем із чотирма виступаючими з нього спицями, причому кожен поворот кільця відповідає новому стану молекули. Одна з молекул перебуває в центрі кільця, утвореного іншими 16. Центральна молекула управляється за допомогою спеціального скануючого тунельного мікроскопа.

Конфігурація молекулярної структури дозволяє домагатися 4 млрд різних станів об"єкта.

Прототипом створеного пристрою, кажуть вчені, сталі процеси, що відбуваються в нервовій тканині людського мозку, повідомляє Освiтнiй портал.

Зараз ви читаєте новину «Нанооб"єктами буде керувати міні-мозок ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 183
Голосування Андрій Шевченко залишить збірну України після Євро-2020?
  • 1) так, разом з італійськими помічниками перейде до "Мілана"
  • 2) ні, захоче зіграти як тренер на Кубку світу-2022
Переглянути
Погода