Вівторок, 09 вересня 2008 16:22

Малорухливі люди живуть на 10 років менше

Рівень фізичної активності надає безпосередній вплив на швидкість старіння організму людини. Люди, що ведуть сидячий спосіб життя, старіють в середньому на десять років раніше, ніж їх активніші ровесники, стверджують британські учені.

У дослідженні, проведеному фахівцями з Королівського коледжу Лондона взяли участь 2400 пар близнят. Учасники заповнили анкети, вказавши частоту і інтенсивність фізичних навантажень, і здали аналіз крові. Керівник дослідження Лінн Черкас і її колеги зміряли довжину тіломір хромосом в клітках крові учасників і зіставили отримані показники з даними опитування.

Тіломіри - кінцеві фрагменти хромосом, що не несуть спадкової інформації. Їх основною функцією є захист клітинної ДНК від деформацій і пошкоджень. Довжина тіломір, що скорочуються з кожним діленням клітини, вважається основним індикатором старіння організму. За даними дослідників, щорічно довжина тіломіри скорочується в середньому на 21 пару нуклеотидів - елементарних структур молекули ДНК.

Проте в учасників цей показник істотно розрізнявся залежно від ступеня їх фізичної активності. В середньому довжина тіломіри у людей з мінімальною фізичною активністю (16 хвилин на тиждень) виявилася на 200 нуклеотідов коротше, ніж у найбільш фізично активних (199 хвилин в тиждень). Іншими словами, найбільш активні люди мали таку ж довжину теломер, як і ті, хто був на 10 років молодше, але вів сидячий спосіб життя, повідомили учені. Ця різниця була особливо помітна при порівнянні близнят, що мають різний рівень активності.

Учені припустили, що організм фізично неактивних людей чутливіший до запалення і пошкодження клітин під впливом кисню. У теж час фізична активність допомагає справлятися із стресами, сприяючими укороченню тіломір, повідомляє Newsland.

Зараз ви читаєте новину «Малорухливі люди живуть на 10 років менше». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 314
Голосування Яка найбільша проблема Києва?
  • Затори
  • Хаотична забудова
  • Нищення історичних місць
  • Незаконна торгівля, МАФи
  • Громадський транспорт
  • Мало шкіл та дитсадків
  • Сміття
Переглянути
Погода