Понеділок, 28 липня 2008 13:35

Колишні співробітники Google створили свій пошуковик

Компанія, яку заснували колишні співробітники Google, 27 липня запустила нового пошуковика, який називається Cuil. Автори Cuil стверджують, що він може індексувати Мережу швидше і з меншими витратами, ніж Google, передає Reuters.

На відміну від багатьох інших пошукачів, Cuil виводить результати в декілька колонок. Крім того, Cuil дозволяє відразу ж дізнатися визначення слів на сторінці, а також показує користувачеві категорії, до яких можна віднести його запит.

На головній сторінці Cuil 28 липня повідомлялося, що він може шукати по більш ніж 121 мільярдові веб-сторінок. Це в три рази перевищує нинішній об"єм пошукового індексу Google. Втім, порівнювати індекси пошукачів можна по-різному. Google, наприклад, знає про існування трильйона унікальних веб-адрес, вміст багато з яких повторюється або не заноситься в індекс роботом.

"Cuil" вимовляється як "cool" ("круто" по-англійськи) і походить від ірландського слова, що означає "знання". Як повідомляє Techcrunch, на фінансування Cuil виділено 33 мільйони доларів. Компанія складається з 10-15 чоловік.

Зараз ви читаєте новину «Колишні співробітники Google створили свій пошуковик». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода