Ексклюзиви
Пʼятниця, 09 травня 2008 10:52

До чого призводять дитячі психотравми

До чого призводять дитячі психотравми

Вчені Канади довели зв"язок між самогубством і дитячими психологічними травмами.

Група вчених на чолі з провідним спеціалістом Моше Шифом досліджувала мозок 18 самогубців, які не одержали батьківської турботи або піддалися насильству в дитинстві. Паралельно вивчався мозок 12 самогубців із психічними патологіями, які не зазнавали насильства у дитячому віці. У першій групі були епігенетичні зміни мозку.

Колега Шифа, Майкл Міні, що вивчав лабораторних пацюків, виявив вплив батьківської турботи на розвиток потомства. У мозку тих особин, які одержували мало уваги від матері, є набагато менше відростків нервових клітин, що з"єднують нейрони.

Крім того, пацюки, яких позбавили материнської турботи у дитинстві, раніше дозрівають і обзаводяться власним потомством. Той же ефект спостерігається й у людей. На думку вченого, так проявляється закон природи: стресова ситуація змушує раніше стати дорослим і народжувати більше дітей, повідомляє журнал PLoS ONE.

Зараз ви читаєте новину «До чого призводять дитячі психотравми ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода