Неділя, 16 серпня 2009 21:37

Чому жінкам корисно пити пиво?

Чому жінкам корисно пити пиво?
Іспанські вчені виявили, що жінки, які п"ють більше пива, мають міцніші кістки. Результати дослідження опубліковані в журналі Nutrition.

Автори дослідження - група учених з Естремадурського університету - не рекомендують вживати пиво як засіб зміцнення скелету, проте стверджують, що речовини, що містяться в пиві, так звані фітоестрогени, заслуговують проведення подальших досліджень.

Як показало дослідження, в якому взяли участь майже 1700 жінок, у тих з них, хто регулярно вживає алкоголь, кістки щільніші, ніж у непитущих.

Проте, на думку команди досліджень, причиною цього, швидше за все, є не стільки алкоголь, скільки особливі хімічні речовини рослинного походження - так звані фітогормони.

В той же час медики попереджають, що вживання більш ніж двох умовних одиниць алкоголю на день (приблизно така кількість міститься в 0,5 літра пива), негативним чином позначається на здоров"ї кісток.

Учені намагаються знайти засіб, який допоміг би жінкам зберігати здоров"я в літньому віці, - відомо, що після клімаксу жіночі кістки стають крихкішими.

Для участі в експерименті були відібрані жінки, середній вік яких склав 48 років.

За допомогою ультразвуку вчені виміряли щільність кісток в їхніх пальцях, а потім спробували встановити залежність отриманих показників від віку, ваги і кількості споживаного алкоголю.

У "мало" і "помірно" питущих жінок, які вживають до 280 грамів алкоголю на тиждень (що еквівалентно п"яти умовним одиницям або приблизно 1,25 літра пива щоденно), кістки виявилися в кращому стані, ніж у непитущих.

Ці дані в деякому розумінні підтверджують результати дослідження, раніше проведеного в одній з найбільших лондонських лікарень, згідно з якими споживання алкоголю, - в кількості не більше восьми умовних одиниць на тиждень - корисне для здоров"я.

Проте експерти підкреслюють, що межа між "здоровою" дозою алкоголю і кількістю, що завдає шкоди здоров"ю, може бути дуже тонкою.

35 умовних одиниць алкоголю на тиждень, що визначені авторами дослідження як "помірне споживання", удвічі перевищують офіційно рекомендовану норму для жінок.

Відзначимо, що в Україні борці за тверезість упевнені, що найкращий спосіб застосування пива - це виливання напою з пляшки прямо в каналізацію, повідомляє NEWSru.ua.

Зараз ви читаєте новину «Чому жінкам корисно пити пиво?». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 253
Голосування Хто виграє футбольне Євро-2020/21?
  • 1) Франція
  • 2) Іспанія
  • 3) Німеччина
  • 4) Англія
  • 5) Італія
  • 6) Португалія
  • 7) Бельгія
  • 8) Нідерланди
  • 9) інша збірна
Переглянути