Ексклюзиви
Пʼятниця, 18 липня 2008 10:27

Чим корисні кошмари

Чим корисні кошмари
Німецька соціологічна компанія GFK провела цікаве опитування. Дослідники вирішили з"ясувати, які кошмари найчастіше сняться людям.

Лідируючими виявилися сновидіння про падіння в порожнечу - їх пережили більш за третину опитаних. Друге місце зайняла гонитва. Майже чверть людей прокидаються в холодному поту від сюжетів, зв"язаних із запізненням на роботу або важливу зустріч.

Проте сни - це не тільки персональні "фільми жахів". За словами експертів, вони грають важливу роль в житті людини. Дорослим вони указують на проблеми з психологічним або фізичним здоров"ям, а дітям допомагають звикати до стресових ситуацій.

До речі, діти бачать кошмари набагато частіше за дорослих. "Справа не тільки в їх підвищеній вразливості і здібності до фантазування. Щодня дитині доводиться стикатися з колосальним об"ємом інформації, - вважає фахівець Московського міського сомнологічного центру Олена Корабельникова. - І страхітливе сновидіння - свого роду механізм з могутньої переробки всього того, що малюк пережив або дізнався, а також спосіб адаптації його до стресової ситуації, свого роду підготовка до дорослого життя".

Через кошмар людина також звільняється від інформаційного навантаження і проблем та знімає стреси, незважаючи або навіть завдяки деколи дуже неприємним образам і сюжетам, повідомляє neboley.com.ua.

Зараз ви читаєте новину «Чим корисні кошмари». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода