Ексклюзиви
Четвер, 08 травня 2008 10:50

Чим корисне грудне годування

Чим корисне грудне годування
Годування дитини винятково грудним молоком у перші місяці життя позитивно впливає на її розумові здібності.

Такого висновку дійшли канадські вчені з Університету МакГілл, які спостерігали за розвитком майже 14 тисяч дітей, що народилися в Білорусі. Дослідження під керівництвом Майкла Крамера проводили з кінця 1990-х років у 31 білоруському пологовому будинку, передає ICTV.

Близько половини установ проводили програму заохочення тривалого винятково грудного годування, решта - продовжували свою колишню практику без змін. Оцінку інтелектуальних здібностей дітей проводили у шестирічному віці.

З`ясувалося, що діти, яких годували винятково грудним молоком як мінімум у перші три місяці життя, мали кращі результати тестів на когнітивні здібності. У тестах на вербальний інтелект вони показали в середньому на 7,5 бала більше (за 100-бальною шкалою), у тесті на невербальний інтелект - на 2,9 бала більше, а в тестах на загальний інтелект - на 5,9 бала більше. Крім того, діти із цієї групи значно краще вміли читати, рахувати й писати, ніж діти з контрольної групи, повідомив Крамер.

Докладний звіт про результати дослідження опубліковано у журналі Archives of General Psychiatry, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Чим корисне грудне годування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода