Ексклюзиви
Понеділок, 01 вересня 2008 16:10

Як зберегти зір при роботі за комп"ютером

Як зберегти зір при роботі за комп"ютером
Лише уявіть, яке зараз навантаження отримують Ваші очі, який Ви їм заподіюєте шкоду. Яким би не був монітор, очі все одно сильно напружуються. Ви ризикуєте втратити не лише зір, але і здоров"я в цілому.

Працюючи на комп"ютері, рекомендується дотримуватися правил, що стосуються тривалості роботи, правильної постави, розміру шрифтів і зображень, вимог до приміщення та ін. Ось деякі принципи правильної роботи на комп"ютері.

У робочому приміщенні, де встановлені комп"ютери, щодня повинне виконуватися вологе прибирання. Приміщення, в якому працюють на комп"ютері, слід щогодини провітрювати.

Після кожної години роботи рекомендується робити десятихвилинну перерву (її зручно поєднувати з провітрюванням). У будь-якому разі безперервна робота на комп"ютері для дорослої людини не повинна перевищувати двох годин. Під час перерви не рекомендується читати або дивитися телевізор. Перерва, яку ви проводите за комп"ютером (наприклад, граючись, блукаючи по Інтернету), не має жодного сенсу.

Необхідно постійно стежити за станом екрану монітора: він має бути чистим, без плям і пилу. Крім того, потрібно стежити за чистотою окулярів (неважливо — комп"ютерних чи звичайних). Обов"язково стежте за своїм положенням. Правильна посадка означає наступне: щоб не допустити синдрому "сухого ока", моргайте кожні 3-5 секунд.

Як не дивно, в даний час ще знаходяться "унікуми", які замість монітора використовують. Так поступати категорично не рекомендується: випромінювання від телевізора майже в сто разів перевищує випромінювання від монітора. Це обумовлено тим, що телевізор призначений для перегляду з великої відстані. Крім того, частота оновлення екрану телевізора набагато менша, ніж монітора. В процесі роботи за комп"ютером обов"язково звертайте увагу на дихання: воно має бути рівномірним, без затримок.

При роботі з текстом рекомендується, щоб колір шрифту був темним, а колір фону — світлим (ідеально — чорний шрифт на білому фоні). Якщо шрифт дуже дрібний, то слід збільшити масштаб документа (наприклад, до 150 % або більше).

При наборі текстів з паперу рекомендується помістити джерело як можна ближче до монітора. Це дозволить уникнути частих рухів головою і очима. Якщо є можливість — змінюйте характер роботи, що виконується протягом дня, повідомляє Не Болей.

В процесі роботи рекомендується періодично (приблизно раз в 20-30 хвилин) переводити погляд з екрану на найвіддаленіший предмет в кімнаті, а ще краще — на віддалений об"єкт за вікном. Якщо з"явилося відчуття втоми, напруги, сонливості, тягару в очах — слід припинити роботу і хоч би небагато відпочити.

Більшості користувачів рекомендується дотримуватися перерахованих правил. Проте, окрім цього, кожен може керуватися певними додатковими принципами, обумовленими специфікою роботи, корпоративними вимогами, нюансами, пов"язаними із здоров"ям, і так дал.
Зараз ви читаєте новину «Як зберегти зір при роботі за комп"ютером». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода