Ексклюзиви
Вівторок, 29 квітня 2008 14:57

50% енергії, яку споживає мозок, витрачається вхолосту

50% енергії, яку споживає мозок, витрачається вхолосту

Незважаючи на істотне збільшення активності та енерговитрат в активній нервовій тканині, 50% всієї енергії витрачається на базову "фонову" роботу, що не залежить від діяльності організму в цей час. Фей Ду та його колеги з університетів Міннесоти та Вашингтону (США), навчилися оцінювати кількість спожитої в певний час енергії, застосувавши новий метод магнітно-резонансної спектроскопії для оцінки рівня утворення АТФ у нейронах.

Аденозинтрифосфорна кислота (АТФ) - універсальний носій енергії, необхідна для забезпечення абсолютної більшості енергозалежних процесів у клітині. Вона утворюється в результаті реакції фосфорилювання, за рахунок енергії з молекули глюкози або тригліцеридів.

За активністю фосфорилювання можна судити про утворення АТФ, а отже - і про активність енергозалежних процесів. Застосувавши новий спосіб на пацюках, вчені, по-перше довели принципові відмінності енергообміну в серці й мозку, а по-друге, з"ясували, що 50% всієї енергії витрачається мозком в "фоновому" режимі. Це трохи розходиться з даними про енергообмін нервової тканини людини.

Хоча самі вчені, у першу чергу, підкреслюють важливість першого досвіду застосування нового методу неінвазивної діагностики, що, після невеликої доробки, можна буде випробувати й на людях. Робота вчених представлена в останньому номері американського щотижневика Proceedіngs of the Natіonal Academy of Scіences, повідомляє Освiтнiй портал.

Зараз ви читаєте новину «50% енергії, яку споживає мозок, витрачається вхолосту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 183
Голосування Андрій Шевченко залишить збірну України після Євро-2020?
  • 1) так, разом з італійськими помічниками перейде до "Мілана"
  • 2) ні, захоче зіграти як тренер на Кубку світу-2022
Переглянути
Погода