Ексклюзиви
Понеділок, 07 липня 2008 16:28

4 правила здорової печінки

4 правила здорової печінки
Людська печінка важить близько півтора кілограми і вважається одним з найбільших органів нашого тіла. Печінка споживає приблизно вдесятеро більше кисню, ніж будь-який інший м"яз з тією ж масою. У день печінка пропускає близько двох тисяч літрів крові і фільтрує її по 350 разів. Печінка - основна система очищення нашого організму. Крім того, вона відповідальна за виробництво жирних кислот, які необхідні для переварювання жирів.

Печінка володіє унікальною здатністю - вона може самостійно відновитися після якого-небудь запалення, травми, отруєння і іншого перенесеного стресу. Але це абсолютно не означає, що печінка не вимагає уваги і можна повністю покластися на її здатність самовідновлення.

Отже, чого не любить наша печінка?

Тривалого застілля, що супроводжується постійним сидінням за столом. Звичайно, це не означає, що необхідно уникати застіль, але прагніть більше рухатися між зміною страв, щоб поліпшити кровообіг і травлення.

Смаженого, гострого, копченого, морозива, а також алкоголь і газовані напої.

Деяких лікарських засобів. А тому перш ніж випити які-небудь пігулки, ознайомтеся з анотацією, а ще краще проконсультуйтеся з лікарем.

Енергетиків. Енергетичні напої, можливо, і виконують свою функцію - приводять в тонус і не дають заснути, але при цьому містять цілий комплекс активних речовин. До них відносяться вітаміни, мінерали, нейростімулятори і тому подібні компоненти. Звичайно, всі вони безпечні і навіть корисні, але по окремості. Поєднання всіх цих речовин створює неприпустиме навантаження для печінки, якій доведеться все це переробити, повідомляє riktamed.ru.

Зараз ви читаєте новину «4 правила здорової печінки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода