Ексклюзиви
Середа, 12 березня 2008 09:22

Учені створили тромбоцити зі стовбурних клітин

Дослідники з Медичного інституту при Токійському університеті (Японія) заявили, що їм вдалося успішно розробити кров"яні пластинки або тромбоцити з ембріональних стовбурних клітин людини.

Тромбоцити необхідні тим пацієнтам, які втрачають багато крові під час операцій, однак отримані із крові донорів тромбоцити зберігаються не більше чотирьох днів. Головна функція тромбоцитів - участь у процесі згортання крові - важлива захисна реакція організму, що запобігає значній крововтраті при пораненні судин. Життєвий цикл циркулюючих тромбоцитів становить близько 10-12 днів, потім вони утилізуються ретикулоендотеліальними клітинами печінки й селезінки.

Медики говорять, що в отриману з кісткового мозку миші клітину був пересаджений особливий вид білка, створивши тим самим середовище, подібне з кістковим мозком людини. Група потім культивувала в цьому середовищі ембріональні клітини людини. Приблизно через 3 тижні деякі із цих стовбурних клітин перетворилися на клітини кісткового мозку за назвою мегакаріоциди, з яких були зроблені тромбоцити з нормальними функціями.

Група повинна тепер поліпшити ефективність виробництва кров"яних пластинок для того, щоб їх можна було використовувати при переливанні крові. Члени групи ставлять за мету домогтися практичного застосування результатів своїх досліджень у п"ятирічний період, повідомляє Освiтнiй портал.

Зараз ви читаєте новину « Учені створили тромбоцити зі стовбурних клітин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4690
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода