Ексклюзиви
Середа, 07 листопада 2007 07:00

П"ятикласника знайшли повішеним на дровах

Автор: фото із домашнього архіву Олени Чікальської
  Олена Чікальська разом із сином Василем 1 серпня 2006 року у Каховці на Херсонщині. Жінка проводить власне розслідування загибелі сина
Олена Чікальська разом із сином Василем 1 серпня 2006 року у Каховці на Херсонщині. Жінка проводить власне розслідування загибелі сина

11-річного Василя Чікальського з райцентру Каховка на Херсонщині знайшла повішеним двоюрідна сестра Валерія, 5 років. Підігнувши ноги, хлопчик висів на дрючку, що стирчав із купи дров за хатою.

— Я гукала: "Васенька, Васенька", — згадує 30 вересня бабуся небіжчика Тамара Петрівна, 58 років. — Лєрочка побігла за хату — Вася зранку рубав там дрова. Прибігає й каже: "Там Вася балується. Спить і якийсь чудний". Я туди — а він стоїть із зігнутими ніжечками, ручки опустив, голівку схилив набік, наче спить. Мотузка була спущена з кілка дуже низько. Вася на неї ніби ліг.

Василь — єдиний син 34-річної Олени Чікальської. Жінка назвала сина на честь свого рідного брата, який 17 років тому помер від раку мозку. Хлопець жив із мамою та бабусею в невеликій хаті по вул. Блюхера, 119. Навчався у школі N4. Батьки розлучилися дев"ять років тому. До сина батько не приходив.

Того дня Олена була на роботі — вона працює продавцем продуктового магазину. Василь залишився вдома з бабусею. Зранку Тамара Петрівна пішла до своєї другої доньки, яка живе окремо, узяла онуку Валерію й пішла голосувати (30 вересня були позачергові вибори до Верховної Ради. — "ГПУ"). Хлопець залишився вдома. Казав, хоче погуляти з друзями на вулиці. Рідні повернулися близько 13.00. Василь був уже мертвим.

Мотузка спущена дуже низько, Вася на неї ніби ліг

Міліціонери приїхали одразу. Опитали сусідів. Ті бачили, як незадовго до пригоди з двору Чікальських вибігли двоє підлітків, сіли на велосипеди й поїхали. Сусідам здалося, що вони тікають. 14-річних Вадима та Дениса, товаришів Василя, знайшли. Підлітки пояснили, що злякалися, коли побачили друга, який висів на дрючку. Складу злочину міліціонери не знайшли, смерть хлопця визнали самогубством.

— У дітей, яких підозрювали сусіди, — нормальні сім"ї, — каже Іван Солодовніков із райвідділу міліції. — Ми перевірили всіх і зрозуміли, що Василько повісився сам. Знаю, що матір не може змиритися з таким висновком, скаржиться. Нині цю справу перевіряє прокуратура.

Учителі, сусіди й родичі упевнені, що Василя Чікальського повісили.

— Я сама розпитала всіх, — каже його мати. — Васю змусили повіситися чи повісив хтось із дітей. Вони зараз дуже жорстокі. Напередодні сина бив 16-річний Сашко. Діти бачили, що Вася лежав на землі, а той його дубасив.

Я постійно йому повторювала: "Коли ти перестанеш бути лохом, щоб на тобі не їздили місцеві хлопці?". Хто б що його не попросив — усе виконував. Він був таким лагідним, нікого не ображав.

Діти розповідають, що останнім часом Василеві погрожував якийсь підліток. Вимагав віддати гроші за цигарки, які той іноді просив. Погрожував: "Не віддаси до неділі — задушу". П"ятикласник зізнавався про погрози товаришеві. Олена про все розказала міліціонерам. "Діти не можуть бути свідками" — відповіли ті.

— Я називала сина лише квіточкою чи котиком, — заходиться від плачу Олена. — І Васенькою. Заради нього жила. Він був дуже веселим і добрим хлопчиком, допомагав нам із матір"ю по господарству. Я до вечора на роботі, а він дров нарубає, в хаті прибере, город скопає. А ми з мамою для нього — усе. Думали, батька не знає, мусимо зробити його дитинство щасливим. Бабуся з пенсії хотіла купити йому ще одного велосипеда. Він радів, чекав.

Хлопчика поховали поряд із могилою дядька Василя, який також помер 30 вересня.

Зараз ви читаєте новину «П"ятикласника знайшли повішеним на дровах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода