Ексклюзиви
Субота, 01 грудня 2007 07:05

Книжку з історії України вимагають заборонити

  Активіст організації ”Тризуб” Євген Філь показує сигнальний примірник чотиритомника  ”Курс лекцій із історії України”. Каже, що він нагадує книгу, яку видали за радянських часів
Активіст організації ”Тризуб” Євген Філь показує сигнальний примірник чотиритомника ”Курс лекцій із історії України”. Каже, що він нагадує книгу, яку видали за радянських часів

Громадські організації Тернополя вимагають заборонити друк підручника з історії України, підготовленого викладачами місцевого педагогічного університету. Називають його прокомуністичним і таким, що спотворює історію.

Сигнальний наклад 4-томника "Курс лекцій із історії України" надрукували 12 жовтня. Міністерство освіти пропонує використовувати його як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. Кілька десятків примірників розіслали по кафедрах історії інститутів — аби вчені внесли пропозиції щодо уточнення до змісту підручника. Однак за три тижні до облради й облдержадміністрації надійшло прохання — заборонити друк книжки. Під листом підписалися керівники місцевих осередків товариства "Просвіта", Спілки політв"язнів та репресованих, організацій "Тризуб", "Пласт" та інших.

— Героя України Романа Шухевича назвали у книзі німецьким офіцером, — обурюється ініціатор звернення Євген Філь, 47 років. — Про прихід Червоної армії на Західну Україну написали як про визволення. Розхвалили: скільки шкіл і бібліотек вони відкрили. А от про те, скільки вивезли й закатували людей, змовчали. Причинами Великого Голоду автори називають "економічний експеримент", хоча все більше країн визнає це геноцидом.

— Книга антиукраїнська, — коментує голова комісії з питань духовності та культури при облраді Богдан Строцень, 46 років. — Та в ній немає закликів до насильства чи силового варіанту зміни устрою. Тому навряд чи вдасться її заборонити. Хіба вплинути на авторів, щоб вони відмовилися.

Автори "Курсу лекцій" не розуміють звинувачень на свою адресу. Кажуть, підручник рецензували найвідоміші науковці країни, його схвалило Міносвіти.

— Тут навіть немає що коментувати, — говорить голова авторського колективу Павло Коріненко, 65 років. — Книгу ми писали об"єктивно, висвітлюючи позитиви й негативи епох. А те, що хтось називає видання антиукраїнським, — це їх особиста точка зору.

За часів Радянського Союзу Павло Коріненко викладав історію Компартії. Нині він — завідуючий кафедрою історії Тернопільського національного педагогічного університету.

Зараз ви читаєте новину «Книжку з історії України вимагають заборонити». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5343
Голосування Чому я не голосуватиму за Юлію Тимошенко на президентських виборах у 2019 році?
  • Вона вже була у владі і показала всі свої можливості
  • Країні треба президент іншої якості
  • На жодних виборах не голосував ні за неї, ні за партію "Батьківщина"
  • Ще не визначився з кандидатом
  • Голосуватиму за Тимошенко
Переглянути
Погода