Ексклюзиви
Четвер, 25 листопада 2021 07:05

У грудні приманюють птахів у сад

 

Узимку потрібно захистити сад від морозів і гризунів. Молоді деревця обв'язати сіткою, щільною тканиною або плівкою. Поряд покласти гілочки полину для відлякування мишей.

Слід утрамбувати сніг навколо стовбурів, щоб зруйнувати нори гризунів. Також це збагатить землю вологою. Якомога більше снігу нагортають у пристовбурові круги смородини, малини, аґрусу й на грядки суниці.

Треба принадити в сад птахів, щоб ті знищили шкідників. Для цього розвішують годівниці. З дерев зривають висохлі плоди. Вони можуть бути заражені грибком чи шкідниками. Слід повторно побілити стовбури, якщо дощі змили вапно. Це захистить від морозу і сонячних опіків.

У грудні обрізають смородину, аґрус і малину, якщо цього не зробили раніше. А також дерева з високою зимостійкістю — яблуню, сливу, вишню та грушу. Зрізи змащують олійною фарбою. Садовий вар бажано взимку не застосовувати. Найкраще гілля обрізати в дні Плоду і Цвіту. Можна заготовити живці для щеплення.

Подбайте про врожай. Коренеплоди й картоплю найкраще зберігати за температури +2…3°C та відносної вологості повітря 80–85%. Перевірте термін придатності насіння, що лишилося з минулого сезону. Придбайте посівний матеріал нових сортів.

Укрийте троянди, деревовидні півонії й гортензії. Перевірте закладені на зберігання бульби жоржин, гладіолусів, бегоній. Зрубувати ялинки та обрізати гілки для новорічних і різдвяних прикрас краще у дні Цвіту. Тоді даватимуть гарний аромат і довго зберігатимуться.

Зараз ви читаєте новину «У грудні приманюють птахів у сад». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі