Ексклюзиви
Вівторок, 22 жовтня 2019 05:50

Троянда Дездемона стійка до борошнистої роси

Автор: ROSECATALOG.RU
  Квітки у троянди Дездемони махрові, по 30–40 пелюсток у кожній. Спочатку перлинно-рожеві, потім стають кремові з персиковим відтінком
Квітки у троянди Дездемони махрові, по 30–40 пелюсток у кожній. Спочатку перлинно-рожеві, потім стають кремові з персиковим відтінком

— У цей сорт закохалася з першого погляду. Вишукана квітка з теплим приємним ароматом. Його чути по всьому двору, — розповідає 47-річна Наталя Горобець із Кривого Рогу на Дніпропетровщині.

— Спочатку вона перлинно-рожева, потім стає кремовою з персиковим відтінком. На яскравому сонці майже білосніжна з вершковою серединкою й легким рум'янцем. Дуже тендітна. Справжня перлина саду. Цвіте двічі. Щоразу рясно і довше місяця. Посадила два роки тому. Перезимувала чудово.

Дездемона — напівв'юнкий сорт англійських кущових троянд. Квітки чашоподібні, махрові, по 30–40 пелюсток у кожній. У діаметрі сягають 10–12 см.

— Перше цвітіння — з червня по липень. Друге — з вересня по жовтень, до заморозків. До борошнистої роси й інших захворювань рослина стійка.

Для цього сорту потрібен рихлий, слабокислий, удобрений компостом ґрунт. Садять троянду восени. Місце обирають сонячне на підвищенні, бо коріння залягає доволі глибоко й боїться підтоплень.

— Копаю яму завглибшки 60 сантиметрів. На дні має бути 10-сантиметровий шар дренажу. Я робила зі щебеню. Потім такий же шар перегною і зверху — ґрунту.

Саджанець ставить так, щоб коренева шийка була на 4 см нижче рівня землі. Засипає, ущільнює, поливає й мульчує товстим шаром торфу.

— Періодично ґрунт рихлю і вношу органіку. Весною і літом поливаю раз на тиждень — велике відро води йде на кущ. У спеку — двічі на тиждень. Наприкінці вересня поливати припиняю.

Квіти після відцвітання обрізаю. Восени видаляю пошкоджені та хворі пагони. Прибираю зайві, щоб кущ був не надто густий. Навесні підрізаю верхівки. Лишаю на кожній гілці п'ять-сім бруньок.

Зараз ви читаєте новину «Троянда Дездемона стійка до борошнистої роси». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода