Понеділок, 26 жовтня 2020 07:40

Дерева поливають після листопаду

Автор: SAD.NET.UA
  Побілка дерев виганяє шкідників з-під кори. Захищає її від тріскання та утворення льодової кірки
Побілка дерев виганяє шкідників з-під кори. Захищає її від тріскання та утворення льодової кірки

— Цього року зібрав нікудишній урожай. Не тільки через приморозки під час цвітіння, а й тому, що полінувався полити садок восени. Снігу майже не було, земля порепалася. Коріння навесні пересохло, — розповідає Євген Никончук, 60 років, із села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області.

Восени дерева запасають поживні речовини у пагонах і корінні. Щоб правильно ввійшли в зиму, їх треба добре полити. Вогкий ґрунт менше промерзає. Осінній полив називають вологозарядним.

— Води не повинно бути забагато. Зайва витисне повітря із землі. Вона осяде, коріння почне "задихатися" і всохне. Від переливу дерево може підгнити.

Садок поливає після опадання листя. Якщо це зробити після збору врожаю — затягнеться визрівання пагонів. Вони не встигнуть підготуватися до зими. Між деревами копає рівчак, щоб вода не розтікалася. Це краще, ніж лити в пристовбурове коло. Бо перед цим його прокопують, пошкоджуючи поверхневе коріння. Молодим кущам і саджанцям дає по чотири відра води, а старшим — вісім–десять.

— Якщо залишити дерева напризволяще, взимку потріскає кора. Сонячні опіки їх доб'ють. А після вологозарядного поливу дерево добре розвиватиметься і в посушливу весну.

Потім навколо стовбура розкладає солому й опале листя. Притискає чимось важким, щоб вітер не розніс.

— Якщо не замульчувати, вся робота даремна. Невкрита земля залишиться суха, холодне повітря проникне глибше. Корінь замерзне.

Також восени треба побілити дерева. Вапно змішують із мідним купоросом для знезараження. У 10 л води розводять 3 кг крейди чи гашеного вапна, 0,5 кг мідного купоросу і 100 г казеїнового клею, щоб суміш прилипла до кори.

— У відлигу сік оживає під корою, а вночі замерзає. Від такого перепаду тріскає кора. Побілка захищає стовбур, — розповідає 59-річна Ганна Іванюк із міста Христинівка Уманського району на Черкащині.

Також виганяє шкідників з-під кори і захищає її від утворення льодової кірки.

— Вапно восени можна замінити на водоемульсійні фарби. Містять антигрибкові компоненти, що не змиваються дощем. Відлякують запахом польових мишей і зайців, які гризуть дерева. Хоча від них краще замотати стовбури дрібною сіткою.

Зараз ви читаєте новину «Дерева поливають після листопаду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі