Ексклюзиви
Понеділок, 06 листопада 2017 05:30

Біопрепарат допоміг підготуватися до зими

— У спадок дістався бабусин будинок. Із дружиною вирішили переїхати туди, а молодятам залишити трикімнатну квартиру у Вінниці. Коли поселились і почали інтенсивно користуватися ванною й туалетом, виявилося, що вигрібну яму треба чистити. А вона незручно розташована — за сараєм, неможливо під'їхати. Питали спочатку асенізаторну машину з подовжувачем. Як узнали, у скільки обійдеться чистка, задумалися над копанням нової ями, — розповідає вінничанин 54-річний Анатолій Вільшацький.

Сусід порадив спробувати біопрепарат.

— Казав, мав таку ж проблему, під'їзду до ями не було, — додає Вільшацький. — У вигрібну яму він сипле порошок. Відходи переробляються на рідину без запаху. Її можна виливати на город. Я й собі спробував. У вересні розрахував на свій об'єм потрібну кількість порошку. З дружиною трохи зменшили користування водою на цей час. У жовтні об'єм вигрібної суттєво зменшився, перестало смердіти. За порадою сусіда взяв у нього спеціальний насос, викачав відходи з ями на город. Тепер вона порожня. Для профілактики ще кинув порцію біопрепарату. Зараз вільно користуємося ванною та туалетом. Біопрепарат обійшовся в рази дешевше, ніж нова вигрібна.

Щоб вирахувати, скільки біопрепарату потрібно на яму, краще звернутися до спеціалістів. Вони обрахують потрібну кількість.

— Слід врахувати, що біопрепарат працює і взимку. Температура у вигрібних ямах та туалетах залишається плюсовою. Однак при низьких температурах потрібно використовувати більше живих бактерій, бо вони повільніше працюють. Біопрепарати безпечні для людей. Їх можна лити прямо в унітаз. Розщеплюють волосся і жир у ванній та в мийці для посуду, — говорить продавець біопрепаратів 45-річний Сергій Овсієнко з Вінниці.

Зараз ви читаєте новину «Біопрепарат допоміг підготуватися до зими». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі