Неділя, 11 квітня 2021 14:35

Полтавська облрада підтримала ініціативу голови ОДА Синєгубова про відновлення ансамблю Круглої площі

Полтавська облрада підтримала ініціативу голови ОДА Синєгубова про відновлення ансамблю Круглої площі
Фото: dspace.nbuv.gov.ua

У п'ятницю, 9 квітня, на засіданні сесії Полтавської обласної ради депутатський корпус підтримав ініціативу голови обласної державної адміністрації Олега Синєгубова і прийняв відповідні рішення про наміри прийняти будинок дворянського зібрання (екскінотеатр імені Котляревського) і Петровський полтавський кадетський корпус на баланс області для подальшого відновлення зруйнованих пам'яток архітектури.

Обласна влада планує перенести в будівлю дворянського зібрання Полтавський симфонічний оркестр і побудувати зал для глядачів на 500 місць.

"На жаль, ми вже маємо негативний досвід, коли в будівлі колишнього кінотеатру Котляревського розташовувалися нічні клуби, кафе, караоке. Ми не проти бізнесу, але ця будівля не була для цього пристосованою ні технічно, ні історично. Результат побачила вся країна - архітектурний пам'ятник зруйнований. І бюджет Полтави самостійно не потягне відновлення об'єкта. Наше бачення - в будинку Дворянського зібрання повинна бути мала опера", - зазначив Синєгубов.

Кадетський корпус зараз знаходиться у володінні Державної судової адміністрації. Синєгубов підкреслив, що коштів на 2021 рік для відновлення будівлі та створення Палацу правосуддя в ДСА немає. Тому є пропозиція повернути Кадетському корпусу історичне призначення - відреставрувати і відкрити навчальний заклад - військовий ліцей для дітей 8-11 класів.

"Ми провели переговори з Офісом президента, Міносвіти, Мінкультури, Міноборони, щоб спільно створити навчальний заклад. Ми маємо підтримку на рівні вищого керівництва держави. Проєкт матиме і соціальну складову - в закладі вчитимуться діти військовослужбовців, діти-сироти", - повідомив голова Полтавської ОДА.

Синєгубов впевнений, обласний центр має всі шанси повернути своє унікальне історичне обличчя. Для цього власники архітектурних пам'яток - Полтавська міська територіальна громада та Державна судова адміністрація - повинні піти назустріч і прийняти аналогічні рішення про передачу будівель на баланс області. Після цього голова ОДА зможе залучити фінансову підтримку з державного бюджету для реставраційних робіт.

Синєгубов також додав, що область хоче реконструювати ще одну будівлю ансамблю Круглої площі - Будинок генерал-губернатора, де раніше розміщувалися профспілки, а зараз - теруправління ГБР. Голова ОДА під час презентації Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки повідомляв, що в планах - відкрити в цій будівлі балетну школу і школу танців.

"Я переконаний, що жителі Полтави заслуговують хороший центр міста - без хаотичних забудов, без руїн. У цьому питанні є підтримка держави, президента. І чекаємо відповідних кроків від балансоутримувачів зруйнованих пам'яток архітектури", - резюмував глава області.

Зараз ви читаєте новину «Полтавська облрада підтримала ініціативу голови ОДА Синєгубова про відновлення ансамблю Круглої площі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 608
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути