Субота, 25 травня 2019 15:53

У власність громади передали 814 гектарів землі

Держгеокадастр передав у власність Коломацької об'єднаної громади Полтавського району понад 814 га землі. Зокрема, в комунальну власність перейшли 14 га пасовищ поряд із селом Василівка, які збиралися без згоди сільської ради передати атовцям.

— Прийшла особа, яка нібито представляла ­інтереси сімох атовців. Показала мені вже розроблену документацію на сім ділянок по 2 гектари. Лише дозволу сільської ради не вистачало, щоб вони могли вступити у право власності. Складається враження, що це все організовано якимось агрохолдингом. Свого погодження ми не дали, адже це земля, яку використовують селяни як пасовища. У Василівці тримають майже 50 голів великої рогатої худоби. Її потрібно десь пасти, — каже 34-річний Євген Почечун, голова Коломацької ОТГ.

6 травня селяни на знак протесту перекрили трасу Київ — Харків біля Василівки.

— Після протестів селян ми домовилися з ­Держгеокадастром про передачу цих земель у нашу комунальну власність. 10 травня пройшла сесія ­нашої сільської ради, де прийняли звернення до Держгеокадастру. 14 травня я підписав акт приймання-­передачі земель сільськогосподарського призначення у комунальну власність Коломацької громади. Ті 14 ­гектарів пасовищ, необхідних селянам Василівки для випасу великої рогатої худоби, які збиралися виділити атовцям, теж перейшли у нашу власність. Тепер залишилося об'єднати ці сім ділянок в одну й змінити цільове призначення території із "землі для ведення особистого селянського господарства" на призначення "сіножаті та пасовища", — розповідає Почечун.

Після цієї процедури власники худоби зможуть продовжити використовувати землю як пасовища.

Досі не було вирішено питання про 14 га сінокісу, які Держгеокадастр передав у власність місцевому фермеру 53-річному Михайлу Плахтію.

— Це земля мого батька та сестри. Вони працювали в колгоспі. Але паю не отримали. До суду з цього приводу я пішов 2013-го. 2015 року вже було рішення на мою користь. Усі документи в мене є. Тоді сільська рада не розпоряджалася землями за межами населеного пункту, — говорить Плахтій.

Коломацька сільська рада подала на фермера до суду, де оскаржує його право власності.

— Засідання відбудеться 12 червня. Діятимемо залежно від рішення. Якщо воно буде на нашу користь — то добре, тут будуть пасовища. Якщо ні — шукатимемо іншу землю та мінятимемося з ним, — говорить ­Почечун.

Зараз ви читаєте новину «У власність громади передали 814 гектарів землі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода