Середа, 06 березня 2019 17:36

Біла Церква - перше місто в Україні, де запрацювали електронні публічні консультації

Біла Церква - перше місто в Україні, де запрацювали електронні публічні консультації
Біла Церква стала першим містом України, де запрацювали електронні публічні консультації. Фото: bc-rada.gov.ua

Біла Церква стала першовідкривачем серед українських міст з упровадження саме електронних публічних консультацій. У 17 містах України діє система консультацій у форматі зборів громадян і влади. Проте електронний варіант втілила саме Білоцерківська міська рада.

"Завдяки розробленому громадською організацією "Укрмедіа" інноваційному рішенню можна запропонувати людям узяти участь в обговоренні, яке проходитиме цілком в інтернет-площині", - повідомляють на офіційному сайті міськради.

Учасники зможуть не тільки додавати свої пропозиції та рекомендації, а й голосувати за кожну тему. Тобто думка кожного буде почута.

Алгоритм такий: створюється публічна консультація з максимальним описом та прикріпленою документацією. В описі до неї формулюються запитання учасникам. Вказується термін консультацій та умови участі.

Як долучитися? Інформація надсилається всім особам, причетним до проблеми - громадським експертам, містянам. Кожен може внести свою пропозицію або підтримати іншу. Є можливість коментувати та вступати в дискусію в коментарях до пропозиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи буде в Україні електронне голосування на виборах

Результати публічної консультації? За 3 дні після закінчення обговорення ініціатор публікує звіт про результати. Можна переглянути, за яку пропозицію віддали найбільше голосів. А також інформацію про ті, що не підтримали, з причинами відхилення.

Запрацює ще два інструменти - публічні дебати та конкурси.

У школах Жмеринки, що на Вінниччині, запрацював портал з електронними журналами і щоденниками. Фіксуватимуть оцінки та пропуски учнів. З кожного предмета система рахуватиме автоматично пропуски і виводитиме середню оцінку за семестр. Можна залишати домашнє завдання. Якщо вчителі активно користуватимуться сервісом, отримають додаткові 3 дні до відпустки. Нововведення діє з 2 семестру.

Зараз ви читаєте новину «Біла Церква - перше місто в Україні, де запрацювали електронні публічні консультації». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода