Ексклюзиви
Середа, 06 квітня 2011 15:00

Незабаром колектори кинуться на "іпотечних" боржників - експерт

Незабаром колектори кинуться на "іпотечних" боржників - експерт

На сьогоднішній день від загального обсягу заборгованості фізосіб близько 70% становлять прострочені іпотечні кредити. Борги з іпотеки - проблема для банків і перспективна сфера для колекторів.

Прихід на ринок крупних покупців і довіра банків забезпечать розвиток колекторного бізнесу в цьому напрямі, вважає директор компанії "ЕОС Україна" Олексій Тесленко.

Вже зараз банки починають усвідомлювати неефективність своїх підходів до стягнення заборгованості з іпотеки і готові привертати до цього партнерів на аутсорсингі. За останній рік було декілька успішних продажів іпотечних боргів колекторним компаніям. Проте масово вкладати кошти в покупку і обслуговування таких боргів колектори поки не прагнуть.

За словами Тесленка, цьому є декілька об'єктивних причин. Перш за все це дуже тривалий цикл отримання коштів від вилучення і реалізації застави.

"Заставну нерухомість дуже складно стягнути в примусовому порядку, якщо формально це єдине житло боржника. Навіть якщо після тривалого судового розгляду житлоплоща переходить в розпорядження кредитора, в поточних умовах її дуже важко перепродавати. Інтерес колекторів до іпотечних боргів зросте з появою на ринку крупних гравців, готових вкладати великі суми на тривалий період", - зазначив.

На думку Тесленка, активна співпраця з банками допоможе колекторам наладити ефективні механізми стягнення в цій сфері.

"Для розвитку колекторного бізнесу в сегменті іпотеки необхідно дві умови: готовність банків на тривалий час передавати іпотечні заборгованості в роботу на аутсорсинг і бажанні самих колекторів вкладати великі суми строком на 3 - 5 років", - сказав він.

Плюс іпотечних боргів в очевидній наявності джерела погашення заборгованості. Це полегшує роботу колекторів і пояснює їх зацікавленість в обслуговуванні іпотеки.

Зараз ви читаєте новину «Незабаром колектори кинуться на "іпотечних" боржників - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4740
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода