Четвер, 03 липня 2008 18:31

Під дерева закопують мертвих тварин

34-річний Віктор Добронравов із селища Селещина Машівського району має 30 соток саду. Під плодові дерева та кущі чоловік вносить органічне добриво — закопує рештки мертвих тварин.

— Чотири роки тому односелець подарував мені кущ порічок. Я викопав його і посадив у своєму садку. Та два роки він стирчав у землі, як палиця. Не підріс і на сантиметр, — згадує Добронравов. — Я вносив під нього гній, та цього було мало. А всякою хімією на зразок селітри труїти деревце не хотів.

Тоді Віктор у спеціалізованому журналі прочитав, що збіднений ґрунт найкраще підживлювати падаллю. При розкладі вона віддає рослині багато корисних речовин.

Під рослини підсипає перетерту в порошок яєчну шкарлупу

— Зразу посміявся — не буду ж я шукати всяку дохлятину. А весною минулого року мою курку роздавила машина. То я взяв і закопав її під сам корінь порічки, — розповідає. — Через три місяці він підріс сантиметрів на 10 і пустив нові гілочки. Після того ще закопав туди шкуру забитого кроля. Зараз мій кущик густо розрісся і на десятку гілочок з"явилися плоди.

Тепер усе, що лишається після забою тварин — лапи, шкури, кишки, голови — Добронравов закопує під горіх, смородину, яблуні. Так вони краще плодоносять. Ще під рослини підсипає перетерту в порошок яєчну шкарлупу — там багато кальцію.

Зараз ви читаєте новину «Під дерева закопують мертвих тварин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода