Ексклюзиви
Четвер, 23 серпня 2007 07:09

Ліфтами керуватимуть через комп"ютер

Задля експерименту комп"ютерними датчиками обладнають 80 ліфтів у Лубнах та 43 ліфти в полтавському мікрорайоні Половки.

— Якщо буде аварійна зупинка — система про це повідомить, — розповідає начальник підприємства "Полтаваліфт" Антон Руденок, 62 роки. — Зможемо дистанційно вмикати та вимикати ліфти. Спілкуватися з людиною, яка застрягла. Комп"ютерна система також регулюватиме освітлення й температуру батарей опалення під"їздів.

Одночасно з комп"ютеризацію замінять 13 ліфтів у районах Полтави.

— Вони вже відслужили по 25 років. А це два терміни проектної  експлуатації, — зазначає Руденок.

Комп"ютерну систему вартістю 3 млн грн мають встановити і в Кременчуці. Спершу візьмуться за 260 ліфтів в мікрорайоні Молодіжний.

— При Радянському Союзі ліфтами керували через пульти, — каже технічний директор "Кременчукліфту" Олег Скрипець, 28 років. — Зараз не працює жоден пульт. Їх розібрали. Мідні кабелі покрали.

На реформування ліфтового господарства область отримала з держбюджету 4,6 млн грн. "Полтаваліфт" обслуговує 610 ліфтів. "Кременчукліфт" — 600. Ліфт та його монтаж обходиться в 160 тис. грн.

Зараз ви читаєте новину «Ліфтами керуватимуть через комп"ютер». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5661
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути
Погода