Ексклюзиви
Пʼятниця, 27 липня 2007 07:00

Краєзнавці хочуть викупити рідкісне фото Пирятина

Пирятинське історико-краєзнавче товариство звернулося до земляків з проханням допомогти зібрати кошти на викуп старого фото з колекції пирятинця Віктора Можчіля.

На знімку парад з нагоди 300-річчя будинку Романових на центральній площі Пирятина. Кіньми їдуть запорожці з шашками.

— Чітко видно обличчя селян, старі будівлі. До наших часів зберігся лише магазин і частково собор. Фотограф невідомий, але знімок професійний, — каже голова товариства, колекціонер книжок Олександр Рудковський, 27 років. — На площу пускали не всіх.

За місяць краєзнавці зібрали 100 грн. Колекціонера Можчіля ця сума не влаштовує.

— Збиратимемо, доки не викупимо, — веде далі Рудковський. — Ми вирішили присоромити колекціонера. Це фото з позначкою "для музею" він викупив торік у іншого чоловіка.

Фотографію обіцяють передати Краєзнавчому музею. Гроші для викупу товариство просило приносити теж туди. Директора закладу Олексія Сайка це здивувало.

— Чув, що він щось писав у газету, але мені не казав, — розгублено каже Сайко. — Я без понятія, що це за фото. Віктора Можчіля знаю. Він нам часто приносить експонати безкоштовно. Наскільки мені відомо, вони з Рудковським товариші.

Зараз ви читаєте новину «Краєзнавці хочуть викупити рідкісне фото Пирятина». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3016
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути